Norris: Stojíme proti jednomu z nejlepších v historii

Norris: Stojíme proti jednomu z nejlepších v historii

Před Velkou cenou Rakouska byla na programu celá řada rozhovorů, mimo jiného se řešil poslední závodní víkend ve Španělsku. Lando Norris s odstupem přiznal, že byl k sobě bezprostředně po závodě příliš kritický. Co všechno Brit prozradil?

McLaren pokračuje ve vývoji z minulého roku a předvádí opět další výkonnostní skok. Lando Norris poslední týdny také předvádí velmi dobré výkony a nahání Red Bull Maxe Verstappena. Naposledy ve Španělsku Brit za Nizozemcem zaostal o necelé tři vteřiny a bezprostředně po závodě hodně sebekriticky prohlašoval, že tento závod měl vyhrát. Pořád však McLarenu na Red Bull schází kousíček k vytouženým vítězstvím.

„Ani můj start nebyl špatný. Možná jsem byl v tu chvíli až příliš kritický, když jsem říkal, že jsem měl špatný start, ale neměl jsem a George by mě stejně předjel. Jde jen o to, že v každé malé oblasti prostě potřebujeme trochu víc přípravy nebo trochu víc tréninku a tyto věci si vyladit. Mohl jsem se klidně pokusit být hrdinou a objet Maxe z vnějšku, což by jen způsobilo havárii a já bych nakonec George vyřadil. Po druhé zatáčce bylo všechno velmi dobré, dokonce i naše strategie. Vím, že se na nás snesla spousta kritiky ohledně strategie, ale to je od lidí, kteří nemají ponětí, o čem mluví. Takže jsem velmi spokojen, pravděpodobně na 99,5 %. Minulý víkend mě od vítězství dělilo jen pár metrů,“ popsal ve čtvrtek na Red Bull Ringu Lando Norris.

Je to jen jeden z příkladů toho, jak musí být každý detail správný, aby bylo možné vyzvat Red Bull, i když se zdálo, že McLaren má ve Španělsku nejrychlejší vůz. Norris však nevěří, že jeho MCL38 byl o tolik rychlejší než Verstappenův monopost RB20, a za důvod, proč v závěrečném stintu stahoval ztrátu, označil čerstvější pneumatiky.

„Po zhodnocení minulého víkendu si nemyslím, že jsme měli o moc rychlejší auto než Red Bull. Vypadal jsem rychlejší než Max, protože jsem měl delší stinty a slušnou deltu pneumatik oproti němu. Možná to nevypadá, ale čtyři kola delty na pneumatikách oproti jinému vozu v Barceloně jsou z hlediska rozdílu v čase na kolo docela extrém,“ přiblížil rodák z Bristolu.

Lando Norris v letošním ročníku jako jediný jezdec dokázal bodovat ve všech závodech. Nejhůře se umístil v Saudské Arábii, když obsadil osmou pozici. Ke svému premiérovému vítězství v Miami přidal dalších pět umístění na stupních vítězů.

„Jsou tu jen drobné maličkosti, které jako tým potřebujeme dát do pořádku, a jako tým musíme odvést o něco lepší práci. Ale hodně z toho bylo na úrovni, kterou potřebujeme, abychom mohli pokračovat a vyhrát nějaké závody. Určitě si myslím, že je to možné s ohledem na to, jak se daří týmu a jak se daří mně,“ věří si britský jezdec, který absolvuje svou šestou sezónu ve formuli 1.

Nezapomněl ani na slova uznání směrem k jeho hlavnímu soupeři. „Stojíme proti jednomu z nejlepších jezdců ve formuli 1 vůbec, proti jednomu z nejlépe fungujících týmů ve formuli 1, takže všechno musí být provedeno dokonale a minulý víkend všechno dokonale provedeno nebylo,“ sdělil Norris.

Rakousko má čtyřiadvacetiletý jezdec velmi v oblibě. V rámci Velké ceny Rakouska dojel Norris vždy na bodech, na Red Bull Ringu si vybojoval své první stupně vítězů, stalo se tak zkraje ročníku 2020. Podaří se mu vystoupat na pódium i tento víkend?

Sdílejte na:
Zavřít