Norris si při debutu počínal jako veterán, říká De Ferran

Norris si při debutu počínal jako veterán, říká De Ferran

Výkon Landa Norrise v Melbourne zapůsobil na sportovního ředitele McLarenu Gila De Ferrana. Podle něj si britský nováček počínal jako veterán.

Jedním z příjemných překvapení úvodního závodního víkendu letošní sezony v Melbourne byl Lando Norris. Pilot McLarenu se totiž hned při své premiérové kvalifikaci v královně motorsportu dokázal probojovat do závěrečné třetí části kvalifikace, v níž pak obsadil osmou příčku. Zastínil tak svého zkušenějšího týmového kolegu Carlose Sainze Jr., pro něhož skončilo v Melbourne kvalifikační účinkování již po prvním segmentu.

V závodě se však Norrisovi bodované pozice udržet nepodařilo, když po svém pitstopu ztratil hodně času za jezdcem Alfy Romeo Antoniem Giovninazzim a pod šachovnicovým praporkem nakonec projel jako 12.

I přes nulový bodový zisk ale britský novic udělal dobrý dojem na sportovního ředitele stáje z Wokingu Gila De Ferrana, který Norrisův debut hodnotil pozitivně.

„Celkově odvedl skvělou práci. Za celý víkend skutečně neudělal žádnou chybu. Prokázal hodně sebeovládání a disciplíny, což vyvrcholilo v kvalifikaci, kde musel jet moudře. V závodě jsme prostě měli smůlu v podobě kolony za Giovinazzim. Krom toho si myslím, že to zvládl opravdu dobře a upřímně, v mnoha směrech si počínal jako veterán. Během závodu musel jak útočit, tak bránit, musel hospodařit s tempem i s pneumatikami a myslím si, že to dělal opravdu dobře,“ pochválil Brazilec Norrise.

Vítěz závodu 500 mil Indianapolis z roku 2003 byl také serverem Motorsport.com dotázán, zda-li se loňský vicemistr Formule 2 nemohl v závodě vypořádat s Antoniem Giovinazzim rychleji.

„Poslouchejte, byla to jeho první velká cena. Jsem si jistý, že když si to pouštěl znovu, pomyslel si, že to mohl udělat lépe a ještě lépe. To je jedna z nejlepších Landových vlastností, jeho schopnost o svém výkonu přemýšlet, velmi opatrně analyzovat, co ve voze dělal, své rozhodování a další…“

De Ferran dále uvedl, že si Norris v Austrálii nějaké body zasloužil. I přes výsledek mimo nejlepší desítku ale podle něj ale rozhodně potvrdil příslušnost k elitě.

„Rozhodně nepůsobil, jako kdyby byl na nesprávném místě. Byl to dobrý výkon a byla škoda, že se nepřijel domů s pár body, které byly zcela reálné, kdyby závod skončil trochu jinak.“

Sdílejte na:
Zavřít