Norris: Rád bych s McLarenem mluvil o nové smlouvě

Norris: Rád bych s McLarenem mluvil o nové smlouvě

Lando Norris je jedním ze závodníků, kterého by chtěl ve svém týmu každý. Smlouvu s McLarenem má však do konce sezóny 2025 a s britskou stájí by chtěl spolupracovat co nejdéle. Dle šéfa McLarenu už jsou jednání v plném proudu.

Prvních osm závodů letošní sezóny se Norrisovi, zejména kvůli špatnému autu, moc nepodařilo. Nejlépe dojel šestý v šílené Velké ceně Austrálie. Po návratu z Kanady měl na kontě pouhých 12 bodů. Sám přiznal, že během tohoto období začal lehce pochybovat o své smlouvě do roku 2025. Po přidání upgradů v Rakousku však šly papájové monoposty rapidně nahoru. A nahoru šlo i Norrisovo sebevědomí a důvěra v tým. Rodák z Bristolu letos vystoupal již čtyřikrát na pódium, slavil mimo jiné i na domácí Velké ceně Velké Británie.

I proto se pořád častěji spekuluje o jeho přechodu do jiné stáje. Norris je kvalitní jezdec s velkými zkušenostmi, ve formuli 1 působí už od roku 2019 a brzy pokoří metu 100 startů. Ale smlouvu s McLarenem má až do roku 2025. Dle jeho slov by rád s týmem, který jej dovedl do královny motorsportu, zůstal nadále.

„Vždycky se tu a tam něco šušká. Já bych rád s McLarenem mluvil o nové smlouvě. Vždycky jsem říkal, že chci s McLarenem vyhrávat. Myslím, že jsme stále blíž a blíž k tomu, abychom toho dosáhli. A to nejen vyhrávat závody, ale také vyhrávat šampionáty, a to jak jezdecké, tak i konstruktérské. Chci to dokázat s McLarenem. Jsem tam velmi šťastný,“ promluvil otevřeně Norris.

„Kdybych měl v McLarenu strávit deset nebo patnáct let, nikdy neřeknu ne. Myslím, že je to něco, na co bych se moc těšil. Ale momentálně se nejvíce soustředím jen na tento rok, příští rok a rok 2025. Myslím, že to jsou dva a půl roku, kdy se pokusím o to, abych se zlepšoval, a pak se uvidí,“ přiznal třiadvacetiletý pilot.

Šéf McLarenu Andrea Stella zároveň potvrdil, že po podpisu smlouvy s Oscarem Piastrim začala také jednání s Landem Norrisem: „Už pomalu začínáme jednat s Landem. Měli jsme pár rozhovorů a byli jsme spokojeni s jejich průběhem.“

Norris ve formuli 1 získal už 10 pódiových umístění, na své premiérové vítězství stále čeká. Další šanci bude mít už tento víkend v Kataru. „Jde o další sprintový víkend, takže je ve hře víc bodů, moc se těším,“ řekl Brit ve službách stáje z Wokingu.

Sdílejte na:
Zavřít