Norris o Piastrim: Těším se na společné souboje

Norris o Piastrim: Těším se na společné souboje

Lando Norris sdělil, že od Oscara Piastriho neočekává nic jiného než v loňské sezóně, kdy se Australan do světa formule 1 uvedl skvělým způsobem. Britský jezdec zároveň věří, že vzájemná spolupráce může oba piloty hodně posunout.

Oscara Piastriho čeká domácí závod, do kterého vstupuje jako lépe postavený jezdec McLarenu v aktuálním Poháru jezdců. Na Landa Norrise má náskok čtyř bodů, australský mladík se v Bahrajnu uvedl osmým místem, v Saúdské Arábii skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrté pozici. Už v této rané fázi je jasné, že Piastri je schopen být na stejné úrovni jako Norris, ale zkušenější jezdec McLarenu není tempem svého kolegy vůbec překvapen.

„Už v minulé sezóně šlo o hodně těžký souboj. Určitě je vidět, že se zlepšil, tohle je jeho druhá sezóna a je na něm vidět, že už si zvykl a je více komfortní. Už v loňském roce vypadal komfortně, ale nyní je to ještě více viditelné. Odvádí dobrou práci. Už loni se mu to dařilo od prvního dne, takže neočekávám nic jiného. On bude tlačit na mě, já na něj a těším se na naše společné souboje,“ popsal britský jezdec, který v papájovém monopostu jezdí od roku 2019.

Oscar Piastri ve své nováčkovské sezóně zaujal celý formulový svět. Po obtížném začátku dokázal s vylepšeným monopostem zajet hodně slušné výsledky. Zvítězil dokonce ve sprintu v Kataru a přidal dvě pódiová umístění, když skončil druhý ve Velké ceně Kataru a třetí ve Velké ceně Japonska.

Jeho zkušenější kolega Lando Norris jej však v Poháru jezdců převálcoval 205:97 na získané body. Rodák z Bristolu zároveň sedmkrát vystoupal na stupně vítězů a v tomto ohledu prožil svou nejlepší sezónu ve formuli 1. Přesto Norris trvá na tom, že jeho týmový kolega mu od začátku jejich spolupráce v britském týmu pomáhal učit se, jak se stát lepším jezdcem.

„Už od prvního testu, který jsme absolvovali loni před sezónou, jsem říkal, že má tempo. Jakkoli se naše komentáře a vše vždy shodují a v 99 % případů jsou stejné, on přesto jezdí trochu jiným způsobem. Proto vždycky chcete kolegu, u kterého se můžete přetlačovat, a v některých zatáčkách bude jezdit jiným stylem, který funguje, a vy se můžete poučit a využít ho. Někdy může můj styl, styl někoho jiného, fungovat někde jinde. Pokud je váš kolega dobrý kolega, vždycky se od něj něco naučíte,“ popsal Lando Norris.

Sdílejte na:
Zavřít