Norris neuposlechl žluté vlajky, dostane penalizaci

Norris neuposlechl žluté vlajky, dostane penalizaci

Lando Norris během prvního tréninku na GP Štýrska neuposlechl žluté vlajky, obdržel tak od komisařů penalizaci poklesu tří míst na startu nedělního závodu.

Nicholas Latifi musel během prvního pátečního tréninku odstavit svůj williams, načež byly vyvěšeny žluté vlajky. Okolo zrovna projížděl Pierre Gasly a za ním Lando Norris. Brit svého soupeře jezdícího pro AlphaTauri předjel, což se během žluté fáze nesmí.

Norris za svůj prohřešek obdržel třímístnou penalizaci na roštu pro nedělní GP Štýrska a zároveň si na své konto připíše dva trestné body.

„Stewardi si pozvali jezdce vozu číslo 4 (Landa Norrise) a představitele týmu k objasnění incidentu,“ stálo v prohlášení FIA.

„Onboard záběry jasně dokazují, že vůz číslo 4 předjel vůz číslo 10 (Pierra Gaslyho) v době, kdy byla na panelech jasně a viditelně zvýrazněná žlutá vlajka.“

Lando Norris minulou neděli získal své úplně první pódiové umístění ve formuli 1. Pokud chce svůj úspěch zopakovat, bude se muset poprat se ztrátou dalších tří míst na startu GP Štýrska.

Sdílejte na:
Zavřít