Norris nechápe trest, který dostal ve Velké ceně Kanady

Norris nechápe trest, který dostal ve Velké ceně Kanady

Lando Norris dostal v Montréalu pětisekundový trest za nesportovní chování, kvůli kterému se propadl mimo bodované pozice. Pilot McLarenu ale rozhodnutí komisařů zpochybnil.

Poté, co George Russell ve dvanáctém kole narazil do stěny, vyjel na trať safety car a některé týmy se rozhodly povolat piloty do boxů. McLaren se rozhodl provést dvojitý pitstop. Lando Norris, který jel za týmovým kolegou Oscarem Piastrim, zvolnil tempo. To se ale nelíbilo komisařům, kteří si mezi desátou a třináctou zatáčkou všimnuli „výrazného rozdílu v rychlosti mezi vozem č. 4 (Lando Norris) a vozem č. 81 (Oscar Piastri).“ Landu Norrisovi za to udělili pětisekundovou penalizaci, kvůli které se Brit na konci závodu propadl z devátého místa na třinácté.

„Nedává mi to smysl. Bylo to kolik, tři, čtyři sekundy mimo můj čas delta (čas, který piloti musí dodržovat – pozn. red.), to tak bývá. Na to, co jsme plánovali, bylo ještě brzo zajet do boxů, takže jsem to neplánoval, a pak mě zavolali přesně před vjezdem do pitlane. Jsem… překvapený. Jasně, že jedete pomalu a pak rychle, zrychlujete, chcete si udržet teplotu v pneumatikách, takže všichni zmenšují a zvětšují mezery. Nebylo to tak, že bych byl 10 sekund mimo svou deltu, takže pokud je to kvůli tomuto rozdílu, tak to by za poslední tři, čtyři roky měla většina lidí dostat penalizaci. Takže jsem trochu zmatený, ale nic s tím neudělám. Zpomalil jsem, abych trochu zkusil zahřát pneumatiky, a jakmile mi řekli, ať zajedu do boxů, tak jsem přidal a zkusil jet co nejrychleji jsem mohl,“ vysvětluje situaci zmatený Lando Norris. Oba piloti skončili mimo bodované pozice, a pro McLaren je to další Velká cena Kanady, ve které nezískali body.

Sdílejte na:
Zavřít