Norris: Kvůli strategickým rozhodnutím jsme zahodili vítězství

Norris: Kvůli strategickým rozhodnutím jsme zahodili vítězství

Pilot McLarenu byl po své domácí Velké ceně velmi frustrovaný. Lando Norris v pozávodních rozhovorech dokonce přiznal, že McLaren kvůli svým strategickým rozhodnutím zahodil v Silverstonu vítězství.

Lando Norris byl po Velké ceně Velké Británie hodně rozčarovaný. Rodák z Bristolu litoval dvou strategických rozhodnutích a přiznal, že on a tým McLaren zahodili další potenciální vítězství.

Přestože Norris v úvodním kole nedělní Velké ceny ztratil pozici ve prospěch Maxe Verstappena, jezdec McLarenu se začal dostávat do závodu a se zhoršujícími se podmínkami měl proti vedoucímu duu Lewis Hamilton a George Russell mnohem lepší tempo. Po přezutí na přechodné pneumatiky stále vypadal Norrisův McLaren velmi konkurenceschopně a před svými konkurenty držel konstantní náskok.

Přechod na slicky však britského závodníka zničil. Ztratil pozici vůči pozdějšímu vítězi Hamiltonovi, protože stavěl o kolo později. Navíc se zdá, že McLaren zvolil špatnou sadu pneumatik, jelikož ty nejměkčí s červeným označením se velmi rychle opotřebovaly, ztratily výkonnost a předjel jej i Max Verstappen.

„Já a tým neděláme správná rozhodnutí, ale zároveň si dnes vyčítám, že jsem některá rozhodnutí neudělal správně já sám. To mě mrzí. Nesnáším, když skončím v této pozici a musím se vymlouvat na to, že jsem neodvedl dostatečně dobrou práci. Tolik věcí se nám dařilo a během závěrečné zastávky jsme to zahodili. Bylo to jedno kolo, ale také si nemyslím, že to bylo pouze o tom jednom kole. Myslím, že i kdybych zajel do boxů v perfektním kole, naše rozhodnutí jet na měkké sadě bylo špatné a myslím, že Lewis by stejně vyhrál, ať by se dělo cokoli. Dvě rozhodnutí z naší strany nás dnes stála všechno, takže obzvlášť tady je to docela zklamání,“ přiznal Lando Norris.

Lando Norris měl pocit, že McLaren v prvním stintu za dvojicí Mercedesů zaostával, ale když trať pokropily první kapky deště, oba vozy MCL38 se začaly oproti stříbrným šípům zlepšovat. Přestože měl pocit, že McLaren nebyl mezi závody, kde bojoval o vítězství, vyloženě nejrychlejší, zdůraznil své zklamání z toho, že k vítězství v Miami nepřidal další.

„Myslím, že jsme dnes nebyli dostatečně rychlí. Když bylo dnes úplně sucho, byl Mercedes mnohem rychlejší. Za vlhka jsme možná vypadali o něco lépe. Ale máme na čem pracovat,“ přiznal britský závodník. „Nemyslím si, že bychom stále měli víkend, kdy bychom byli jasně nejrychlejší. Vždycky jsme byli ve skupině favoritů a docházelo k soubojům, ale nikdy jsme neměli to dokonalé auto. Musíme dál pracovat jako tým. Já musím dál pracovat na svých věcech a prostě se snažit dát to dohromady, protože je tu pořád spousta pozitiv. Je tu tolik dobrých věcí a tolik věcí na svém místě. Ale je frustrující, že jsme v této sezoně několikrát zahodili něco, co mělo být naše.“

Lando Norris se však momentálně nachází na 2. místě v Poháru jezdců, na Maxe Verstappena ztrácí 84 bodů, polštář před třetím Leclercem činí 21 bodů. Zajímavá je však situace v boji o Pohár konstruktérů, kde stále vede Red Bull, vzhledem k formě Sergia Péreze se však soupeři dotahují. Ferrari aktuálně ztrácí 71 bodů, McLaren je v těsném závěsu na třetí pozici, na rudé býky ztrácí 78 bodů. Jaká bude situace po Velké ceně Maďarska, která je na programu za dva týdny?

Sdílejte na:
Zavřít