Norris je více uvolněný před svojí druhou sezónou v F1

Norris je více uvolněný před svojí druhou sezónou v F1

Britský pilot Lando Norris ve službách McLarenu řekl, že není tolik nervózní jako byl před svoji premiérou ve Formuli 1. Z tohoto důvodu může přistupovat k přípravě pro sezónu 2020 v klidnějším rozpoložení.

Lando Norris se stal třetím nejmladším pilotem, který závodil ve Formuli 1. Britský pilot připustil, že se na začátku sezóny cítil nervózní – přesto získal za celou sezónu 49 bodů a skončil na jedenácté pozici v poháru jezdců.

„Chci se dostat zpátky do auta, zvláště v letošním roce. V této chvíli jsem byl minulý rok o hodně více nervózní, protože jsem se musel potýkat s novými věcmi jako byla pravidla, informace, strategie, způsob práce, a tak se vším vlastně,“ uvedl britský pilot.

„Zatímco teď vím hodně těchto věcí. Cítím se více uvolněnější, a ne tolik nervózní. Místo strachování se o to, jestli jsem připraven na první závod, tentokrát vím, že jsem, a proto jsem tak nadšený.“

Lando Norris doufá, že letošní McLaren s označením MCL35, který britský tým odhalí 13. února, bude vhodnější pro jeho jezdecký styl.

„Tohle je první rok, kdy jsem měl velký vliv na vývoj auta. MCL34 byl navržen v sezóně 2018 a i když jsem v tom roce jel v několika trénincích, neměl jsem takový přímý vliv na vývoj. Ale pro sezónu 2020 byl MCL35 hodně ovlivněn tím, o co jsme s Carlosem žádali,“ dodal Lando Norris.

Sdílejte na:
Zavřít