Norris: F2 je fyzicky náročnější než F1

Norris: F2 je fyzicky náročnější než F1

Lando Norris řekl, že se cítí pohodlněji během kvalifikace v McLarenu ve Formuli 1, než když závodil ve Formuli 2, kterou popsal jako fyzicky náročnější.

Nováček Formule 1 se v letošní sezóně stal hvězdou, jelikož se hned během debutové Velké ceny Austrálie dostal do top 10.

Norris startoval z top 10 do 8 z 10 závodů a svého zkušeného kolegu Carlose Sainze porazil v 6 z 9 porovnatelných kvalifikací, kterých se zúčastnili.

Na otázku, co ho posílilo v kvalifikacích F1 oproti F2, Norris řekl: „Ve voze F1 se cítím sebevědoměji.

Nejen kvůli toho, že se mi daří, mám to tak od začátku sezóny.

Bylo těžké dát kolo dohromady, ale pořád se cítím pohodlněji, než tomu bylo minulý rok ve Formuli 2 .

Ne proto, že by to bylo lehčí nebo tak, ale mám pro to lepší pocit.

Myslím, že částečně za to může fakt, že se v autě cítím více sebevědomý, mám lepší představu o limitech a vždy jsem na limitu.“

„A také za to může práce s týmem a příprava na tuto sezónu.

Znám se, vloni jsem neodvedl nejlepší práci a pracuji na tom.

Jsem si jistý, že jako všichni ostatní nejsem nejšťastnější, když neodvádím dobrou práci v kvalifikaci nebo závodě nebo tak nějak, takže myslím, že porážka od mě samého mě nutí, abych pracoval tvrději.“

Norris se vloni účastnil několika pátečních aktivit McLarenu, když se snažil získat sedačku. Tato zkušenost mu ale nepomohla v kvalifikaci F2, kde ho stála výkon.

Přestože nevěří, že by bylo lehčí řídit vůz Formule 1, Norris přiznal, že F2 byla fyzicky náročnější

Ve Formuli 2 skončil po jedné sezóně s týmem Carlin, který se účastnil rok předtím Evropské Formule 3, 2. za Georgem Russellem, který nyní jezdí za Williams.

Před předchozí Velkou cenou Velké Británie, když se diskutovalo, jak může být Formule 1 pro jezdce náročnější, devatenáctiletý jezdec uvedl, že předchozí úrovně pro něj byly kvůli jeho výšce a věku náročné.

„Hodně jsem trpěl kvůli svojí výšce a věku od motokár, kde jsem neměl ponětí, co s tím dělat,“ řekl Norris.

„Takže jsem trpěl ve všech kategoriích: F4, F3, F2. Ve Formuli 2 to nebylo tak výrazné, ale musel jsem trochu dohnat hru, F1 byla s posilovačem příjemnější.

F2 byla na ruce a celé tělo fyzicky náročnější, než je Formule 1.

Může se to změnit, ale to mi opravdu nevadí.“

Sdílejte na:
Zavřít