Alonso nemá v plánu závodit příští rok v IndyCar

Alonso nemá v plánu závodit příští rok v IndyCar

Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso uvedl, že nemá v plánu zúčastnit se příští rok kompletní sezóny IndyCar Series. Nevylučuje však účast v závodě Indy 500.

Španělský závodník oznámil, že v roce 2020 nemá v plánu odjet kompletní sezónu IndyCar. Pokud se po letošním neúspěchu v McLarenu do Ameriky vrátí, bude to opět jen na závod 500 mil v Indianapolis.

V minulosti Alonso zmínil, že jednou z možností pro příští rok je účast ve všech závodech amerického šampionátu. Nyní vysvětlil, že není připraven se zavázat na celou sezónu.

„Pokud se vrátím do IndyCar, bude to opět jen jediný závod,“ uvedl 37letý závodník. „Odjet kompletní sezónu je v tuto chvíli velký závazek z pohledu jednotlivých závodů. Pokud chcete závodit celý rok, musíte být připraveni na boj, ne být pouhým turistou.“

Fernando Alonso není dle svých slov připraven na celou sezónu, jelikož by vyžadovala velmi pečlivou přípravu. Na většině okruhů, které jsou součástí šampionátu IndyCar, Španěl nikdy nezávodil.

„Odjet čtyři nebo pět závodů jako přípravu na Indy 500 nedává smysl, jelikož je pětistovka prvním oválovým závodem sezóny. Nemůžete se na oválové závodění předem připravit – účast v Indy v tuto chvíli stačí,“ oznámil Fernando Alonso, který se letos do slavného závodu nekvalifikoval.

Legendární Španěl se nevyjádřil, zda by v případě návratu do Indianapolis opět spojil síly s McLarenem, nebo po letošní blamáži zkusil své štěstí u některého ze zavedených týmů.

„Uvidím, co je mými možnostmi. Pokud se vrátím, porozhlédnu se po svých možnostech a rozhodnu se pro tu nejlepší,“ zakončil dvojnásobný šampion.

Fernando Alonso chtěl letos dokončit svůj vytyčený cíl – motoristická trojkoruna, která se skládá z vítězství na okruhu v Monaku (Alonso v knížectví zvítězil v letech 2006 a 2007), z triumfu během 24 hodin Le Mans a zisku zlatého věnce ve staré cihelně. Tam se Alonso pokoušel uspět už v roce 2017, ale jeho nádherný výkon nakonec zhatila technika, přesněji řečeno motor Honda a letos doplatil na špatně připravený tým.

Sdílejte na:
Zavřít