Nešťastný víkend pro Hausmann, Pulling bere double

Nešťastný víkend pro Hausmann, Pulling bere double

Okruh v Miami kromě formule 1 přivítal také ženský podnik F1 Academy. Tato městská trať vyzvala pilotky k nejlepším výkonům, díky kterým se ukázalo, kdo na tomto okruhu dominuje a kdo naopak ztrácí cenné body. Pro některé byl tento víkend plný radostí, jiné zastihla smůla nebo chyby, na které v závodě doplatily.

Amerika přivítala kategorii F1 Academy v doprovodu formule 1 na okruhu v Miami. Závodnice se musely potýkat s městskou tratí, která neodpouští žádné chyby, bez kterých se bohužel celý víkend neobešel. Dalším velkým faktorem byla mezera mezi jednotlivými koly podniku, kdy závody v Saúdské Arábii a Miami dělily 3 týdny, ve kterých závodnice absolvovaly testovací dny. Pro některé víkend vyšel podle jejich nejlepších představ, pro druhé naopak byl zklamáním.

Jednou z těch nešťastných se stala Tina Hausmann, závodící pod barvami Aston Martinu, která nedokončila žádný ze dvou závodů. V prvním závodě po chybě ztratila kontrolu nad svým vozem a opřela monopost o bariéry v úzkém úseku, kdy musela být vyvěšena žlutá vlajka. Druhý závod nedokončila po kolizi v první zatáčce po startu. Z technických důvodů musela ze závodu odstoupit a ze závodního víkendu v Miami odjíždí bez bodů.

Naopak krásný závodní víkend předvedla Abbi Pulling, která vyhrála oba závody. Soupeřkám nedala šanci o předjetí a držela se nekompromisně na první příčce. Týmu Rodin Motorsport pod barvami týmu Alpine dovezla slušný obnos bodů a ukázala, že okruh v Miami je její silná stránka.

Na druhém pódiovém stupínku se už ale jména střídala. V prvním závodě se na něm umístila Doriane Pin, závodící pod barvami Mercedesu, která se neúprosně snažila atakovat před sebou jedoucí Pulling. Sama později v rozhovorech přiznala, že je zklamaná z 2. příčky po dominantní Saúdské Arábii, kde projela dvakrát cílem v tomto závodním víkendu jako první, načež jedno vítězství ji bylo odebráno z důvodu dvojitého projetí pod šachovnicovou vlajkou.

Ve druhém závodě obhájila druhou pozici Filipínka Bianca Bustamante. Pilotka závodící pod akademií McLarenu neměla dobrý start do prvního závodu poté, co zůstala stát na svém startovacím místu po zhasnutí červených světel. Problémem byl špatně zařazený převodový stupeň, který začinil zhasnutí motoru. V druhém závodu si však chybný start vynahradila a ukázala, že okruh v Miami ji sedí. V druhé polovině bojovala s druhou Dorian Pin, kterou později předjela a bránila se do samotného konce závodu. Pro McLaren tento víkend dopadl nejlépe jako mohl, krom druhé příčky v F1 Academy se těšili také z prvního vítězství Landa Norrise ve formuli 1.

Výsledky 2. kola F1 Academy v Miami

1.    Závod
Místo Jméno Tým
1. Abbi Pulling Rodin Motorsport – Alpine
2. Doriane Pin Prema Racing – Mercedes
3. Chloe Chambers Campos Racing – Haas
4. Nerea Martí Campos Racing – Tommy Hilfiger
5. Hamda Al Qubaisi MP Motorsport – Oracle Red Bull Racing
6. Maya Weug Prema Racing – Ferrari
7. Jessica Edgar Rodin Motorsport – F1 Academy
8. Amna Al Qubaisi MP Motorsport – Visa Cash App RB
9. Bianca Bustamante ART Grand Prix – McLaren
10. Lola Lovinfosse Rodin Motorsport – Charlotte Tilbury

 

2.    Závod
Místo Jméno Tým
1. Abbi Pulling Rodin Motorsport – Alpine
2. Bianca Bustamante ART Grand Prix – McLaren
3. Doriane Pin Prema Racing – Mercedes
4. Chloe Chambers Campos Racing – Haas
5. Maya Weug Prema Racing – Ferrari
6. Hamda Al Qubaisi MP Motorsport – Oracle Red Bull Racing
7. Nerea Martí Campos Racing – Tommy Hilfiger
8. Amna Al Qubaisi MP Motorsport – Visa Cash App RB
9. Carrie Schreiner Campos Racing – Sauber
10. Lia Block ART Grand Prix – Williams

 

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Tereza Chvílíčková)
Sdílejte na:
Zavřít