Nechci bojovat pouze s mým kolegou, prohlásil Russell

Nechci bojovat pouze s mým kolegou, prohlásil Russell

Britský jezdec George Russell prohlásil, že nechce pouze bojovat se svým kolegou Robertem Kubicou na konci startovního pole.

Týmu Williams se v Austrálii vůbec nedařilo. Jejich vůz FW42 zaostával ve všem a navzdory novým pravidlům jako jediní zpomalili oproti časům z loňské kvalifikace. George Russell v kvalifikaci ztratil na nejbližší soupeře v kvalifikaci sekundu a jeho týmový kolega Robert Kubica byl na tom ještě hůře kvůli defektu pneumatiky ve svém rychlém kole. Závod nedopadl o moc lépe, protože skončili na posledních dvou pozicích.

„Je zřejmé, že z osobního hlediska se můžete porovnávat pouze se svým týmovým kolegou. Samozřejmě nejsem zklamaný, že jsem skončil před ním, ale taky mě nezajímá bojovat s ním o poslední pozici. Potřebujeme pracovat, abychom tohle napravili,“ řekl George Russell.

„Jsem bojovník, vítěz a nezajímá mě bojovat o poslední pozice ve startovním poli.“

Po kvalifikaci Brit přiznal, že Williams má fundamentální chybu s FW42 a náprava může trvat měsíce.

„Není to jako juniorská formule, kde stačilo přijít a jezdit rychle. Cítím, že je to na mně, abych tým posunul na správnou cestu. V tuto chvíli mám od týmu plnou podporu a jak jsem řekl, tohle je už postup,“ dodal britský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít