Nebojím se dělat chyby, tvrdí hrdě Cunoda

Nebojím se dělat chyby, tvrdí hrdě Cunoda

Júki Cunoda letošní rok zahájí kariéru v královně motorsportu. Ovšem ještě před začátkem sezóny prohlásil, že se určitě nebude bát riskovat a hodlá tlačit na pilu.

Japonský pilot není ve formulovém světě neznámým jezdcem. Na začátku roku 2020 bylo oznámeno, že Cunoda bude ve formuli 2 hájit barvy týmu Carlin. V šampionátu obsadil konečné 3. místo a stal se také nejlepším nováčkem sezóny.

V prosinci téhož roku bylo oznámeno, že Cunodu uvidíme ve formuli 1. Jeho týmovým kolegou bude Pierre Gasly.

A přestože nemá teprve 20letý závodník i přes bonusový test v Imole s vozem z roku 2019 odjetých tolik kilometrů, tak vůbec nepřemýšlí o opatrnosti.

Bude to moje první sezóna a hned od začátku budu tlačit, abych se co nejvíce přizpůsobil autu,“ prohlásil Júki Cunoda.

Nebojím se dělat chyby, samozřejmě se je pokusím omezit, ale na začátku jsou nevyhnutelné.

Jsem si jistý, že se mohu poučit právě ze svých chyb, jak jsem to dokázal loni ve formuli 2. Jsem opravdu rád, že mám také podporu japonských fanoušků, a jsem hrdý na to, že mohu být dalším japonským jezdcem na startovním poli.

Pokud jde o tlak, vyvíjím ho sám na sebe, takže se v tomto ohledu pro mě nic nezmění, chci se tlačit k úspěchu.“

Na otázku, jakou radu by si dal, kdyby znovu zahájil kariéru, odpověděl: „Řekl bych si, že začnu do závodění dávat veškerou svou energii dříve, aniž by mě rozptylovaly jiné věci. Do 16 let jsem nebyl tak nadšený ze závodění. Nemyslím tím, že se mi to nelíbilo, ale nevynaložil jsem tolik úsilí, kolik jsme měl.“

Sdílejte na:
Zavřít