Na první volný trénink v Kanadě nahradí Ocona Doohan

Na první volný trénink v Kanadě nahradí Ocona Doohan

Během prvního volného tréninku na Velkou cenu Kanady nahradí Estebana Ocona nováček a junior Alpinu Jack Doohan. Podle pravidel musí týmy dvakrát za rok využít služeb mladého jezdce, který ještě neodjel více jak dvě velké ceny.

Jack Doohan je vícemistrem formule 3 a v šampionátu formule 2 se minulý rok umístil na třetím místě. Momentálně se snaží získat sedačku ve formuli 1. Do karet mu nahrává právě to, že s týmem Alpine již od příštího roku nebude pokračovat Esteban Ocon.

Jakožto junior Alpinu s týmem vyjel do tréninku už čtyřikrát na tratích v Mexiku a Abú Zabí, a to v letech 2022 a 2023. V Kanadě se pro něho bude jednat o premiéru v monopostu formule 1 pro rok 2024.

Velmi se těším, až vyjedu během prvního volného tréninku na trať v Montréalu. Bude to poprvé, co budu řídit na okruhu Gillese Villeneuvea, a na to se těším. Jsem vděčný týmu za příležitost najet si více času na trati, a seznámit se s vozy pro rok 2024 tak brzo v sezóně. To mi také pomůže s prací, kterou dělám na simulátoru, hlavně během evropských závodů. Budu se soustředit na to, abych pro tým odvedl co nejlepší práci a z tréninku vytěžil pro oba piloty maximum, vyzkouším různé věci a podívám se na nový asfalt na trati,“ prohlásil mladý Australan.

Je synem pětinásobného šampiona v motorkách do 500 ccm, Micka Doohana. Ten pro Sky Sports F1 prozradil, že se oba snaží o jeho debut ve Velké ceně a jediné, co může jeho syn dělat, je držet hlavu dole a čekat, co nastane.

Sdílejte na:
Zavřít