Mugello: Novým šampionem F-Regional je Dino Beganovic

Mugello: Novým šampionem F-Regional je Dino Beganovic

Švédský chráněnec Akademie Ferrari a dřívějšího závodníka Rickarda Rydella, Dino Beganovic si sice „odpracoval“ relativně nenápadnou sezónu, pilně ale bodoval a 4. místo v sobotním Mugellu mu stačilo ke zisku titulu evropského šampiona FIA-F-Regional.

Sobotní závod: Je Paul Aron morálním mistrem?

Mnohem výraznější důkazy talentu, než Beganovic letos často prezentoval Estonec Paul Aron, rovněž jezdec italského týmu Prema. V toskánském Mugellu tomu nebylo jinak. V sobotu si blonďák zajistil další pole position před překvapivým Francouzem Victorem Bernierem (FA), Beganovicem a očividně zvláštně motivovaným domácím Leonardem Fornarolim (Trident).
V závodě nestál Aronovi v cestě žádný Montoya, který by ho jako v Rakousku „sestřelil“ a tak mohl nerušeně spěchat směrem triumfu stylu start-cíl. Bernier za ním měl totiž spíše co dělat s obranou dobré druhé pozice. Beganovic ovšem závod pojal takticky šikovně a v boji o druhé místo příliš neriskoval. Závěrem se dokonce nechal předjet rozjetým Švýcarem Joshuou Dufekem (Van Amersfoort) a bral jisté body za 4. místo společně s titulem. Jeho největší soupeř v celkovém hodnocení, Gabriele Mini (ART) se před domácím publikem totiž nepředvedl nejlépe: začátkem závodu byl jen 10., pak sice postoupil na 8. místo, vzápětí ale zahrabal i svou poslední teoretickou naději ve štěrku první šikany. Zároveň tím korunoval Beganovice mistrem.

Výsledek sobota:
1. Paul Aron, Prema
2. Victor Bernier, FA
3. Joshua Dufek, Van Amersfoort
4. Dino Beganovic, Prema
5. Leonardo Fornaroli, Trident
6. Kas Haverkort, Van Amersfoort

Nedělní závod: Mini se probudil příliš pozdě

Pro poslední závod sezóny si pole position vybojoval silný Brazilec Gabriel Bortoleto (R-Ace), před koncem sezóny rovněž vyzrálejším Dufekem, mistrem Beganovicem a Francouzy Hadrienem Davidem (R-Ace) s Owenem Tangavelouem (RPM).

Bortoletto provedl prvním kolem za sebou výborně startujícího Miniho, Beganovice a Dufka, zatímco sobotní dominátor Aron „visel v provozu“ na 12. pozici a neměl s děním na špičce celý závod co dělat.

Po šesti kolech měl Mini svého soupeře dobře prostudovaného a úspěšně udeřil: převzal vedení, a to již nedal až do cíle z ruky. Jel tak, jak se to od něj čekalo již v sobotu – jeho „probuzení“ ovšem přišlo pozdě…

Druhou část závodu zmařila neutralizace po chybě nedisponované Arabky Amny Al Qubaisi v poslední zatáčce. Bortoletto dojel druhý před mistrem Beganovicem. Právě tato spolehlivost a vyrovnanost vyhrála Švédovi s jugoslávskými kořeny titul…

Výsledek neděle:
1. Gabriele Mini, ART
2. Gabriel Bortoleto, R-Ace
3. Dino Beganovic, Prema
4. Hadrien David, R-Ace
5. Lorenzo Fluxa, FA
6. Owen Tangavelou, RPM

Celkový výsledek ME F-Regional by Alpine 2022:

  1. Dino Beganovic, Prema 282 b.
  2. Gabriele Mini, ART 242 b.
  3. Paul Aron, Prema 241 b.
  4. Hadrien David, R-Ace 224 b.
  5. Kas Haverkort, Van Amersfoort 187 b.
  6. Gabriel Bortoleto, R-Ace 176 b.
  7. Michael Belov, MP 93 b.
  8. Leonardo Fornaroli, Trident 83 b.
  9. Joshua Dufek, Van Amersfoort 79 b.
  10. Mari Boya, MP 69 b.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít