Mít Neweyho ve Ferrari by bylo úžasné, přiznává Leclerc

Mít Neweyho ve Ferrari by bylo úžasné, přiznává Leclerc

Ferrari udělalo v posledních měsících velký progres. Chalres Leclerc však přiznal, že by bylo skvělé mít Adrana Neweyho ve svém týmu. Co na adresu legendárního technického mága sdělil?

Ve středu Red Bull oznámil, že Adrian Newey po téměř dvou dekádách opustí rakouskou stáj. Stane se tak v první čtvrtině roku 2025 a ihned po skončení spolupráce se může připojit ke kterémukoliv rivalovi.

Ferrari je podle odborníků jedním z předních uchazečů o služby pětašedesátiletého Brita, který je údajně velmi blízko k uzavření dohody s italskou stájí. Adrian Newey by měl obsadit pozici superkonzultanta.

Italský tým se přes zimu dokázal hodně zlepšit a momentálně se zdá být nejbližším soupeřem Red Bullu. Leclerc je za zlepšení velmi rád, ale zároveň si myslí, že by mělo angažování Neweyho ještě větší vliv na progres týmu.

„Určitě bych byl velmi šťastný,“ odpověděl Leclerc na otázku, co by řekl na příchod technického génia do Ferrari. „Myslím, že Adrian Newey je jedním z těch lidí v paddocku, se kterými doufáte, že budete jednou ve své kariéře spolupracovat. Ve Ferrari máme v současné době neuvěřitelný tým a za posledních sedm až osm měsíců jsme týmem, který udělal největší pokrok, nicméně přidat Adriana do takového týmu by bylo úžasné.“

Leclerc zároveň přiznal, že byl hodně překvapen, když přišla zpráva, že se cesty Neweyho a Red Bullu rozcházejí. Nahlas uvažoval, zda bude mít tato změna dopad na rozložení sil ve formuli 1. „Byla to zajímavá zpráva, je jednou z těch, které po zveřejnění způsobí velký rozruch, protože jsem ji měl všude na sociálních sítích,“ popsal Leclerc.

„Zda jeho odchod oslabí Red Bull? V každém týmu je spousta lidí, ale některé postavy týmu dělají větší rozdíl než jiné a myslím, že Adrian je určitě jedním z nich, ukázal to svou cestou, že pokaždé, když byl v nějakém týmu, byl velmi úspěšný. Pro mě je těžké se k tomu vyjadřovat, protože nevím, jak to přesně v týmu funguje, ale je jasné, že Adrian je rozhodně někdo, koho je třeba sledovat a koho bude chtít každý v paddocku ve svém týmu.“

Ferrari už vzhledem k příští sezóně plánuje několik změn. Tou největší je angažování sedminásobného šampiona Lewise Hamiltona. Připojí se k legendě mezi jezdci také legenda z prostředí konstrukce monopostu? Fred Vasseur pro to určitě udělá všechno. „Fred mi vždy sděloval svou vizi týmu. Já se s ním také podělil o to, co jsem považoval za správné a jde to opravdu dobře, jsem spokojený. Myslím, že se nacházíme v pozici, kdy můžeme přilákat ty nejlepší lidi na světě. Momentálně jsme dobrý tým, udělali jsme neuvěřitelný pokrok, ale Adrian je jedním z těch, kteří mohou ještě něco změnit,“ popsal Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít