Mika Häkkinen bude znovu závodit

Mika Häkkinen bude znovu závodit

Dvojnásobný mistr světa Formule 1 Mika Häkkinen se zúčastní závodu Suzuka 10 hodin, který se koná od 23. srpna do 25. srpna.

Finský závodník, který se stal mistrem světa Formule 1 v sezónách 1998 a 1999, závodil naposledy v roce 2011, kdy se zúčastnil posledního závodu série Intercontinental Le Mans Cup na okruhu v Žuhaji.

Mika Häkkinen bude společně s kolegy Katsuaki Kubotou a Hiroaki Ishiurem závodit s vozem McLaren 720S GT3 v rámci série Intercontinental GT Challenge na okruhu Suzuka v Japonsku. Závod se koná mezi 23. až 25. srpnem letošního roku.

„Navštívil jsem okruh Suzuka poprvé po šestnácti letech v březnu v roce 2017. Znovu jsem potkal nadšené japonské fanoušky. Následně jsem zde minulý rok řídil McLaren MP4/13 (se kterým Mika Häkkinen vyhrál v roce 1998 mistrovský titul – pozn. red.) a užíval jsem si unikátní trať,“ řekl Mika Häkkinen.

„Takže jsem se rozhodl tento rok, že se vrátím k závodění poprvé od listopadu 2011, kdy jsem se zúčastnil Intercontinental Le Mans Cupu v Žuhaji. Rozhodl jsem se, že Suzuka bude místo, kde uskutečním svůj comeback.“

„Suzuka je rovněž místo, kde jsem poprvé získal svůj první mistrovský titul a mám zde hodně japonských kamarádů. Těším se znovu na setkání s japonskými fanoušky v srpnu,“ dodal finský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít