Mexiko prodloužilo smlouvu do roku 2022

Mexiko prodloužilo smlouvu do roku 2022

Bylo potvrzeno, že Velká cena Mexika bude součástí Formule 1 minimálně do roku 2022, čímž končí veškeré pochybnosti ohledně budoucnosti závodu.

Budoucnost Velké ceny Mexika byla od roku 2019 nejistá, jelikož závod přišel o vládní finanční podporu, kterou závod měl od roku 2015, kdy se závod vrátil do kalendáře.

Jak však bylo oznámeno ve středu, soukromá finanční podpora zajistila budoucnost Velké ceny, která přilákala silné davy především díky místnímu jezdci Sergio Pérezovi.

Prodloužení dohody bylo oficiálně potvrzeno ve čtvrtek poté, co byla podepsána dohoda mezi Formulí 1, promotérem závodu a vedením města.

Starostka Mexica City Claudia Sheinbaum Pardo uvedla: „Přítomnost Formule 1 ve městě po dobu dalších tří let byla poprvé dosažena prostřednictvím nového modelu financování, ve kterém nejsou využívány veřejné zdroje.

Dříve spolková vláda spolupracovala na platbě za akci. Vedení města Mexico City bude prostředníkem a vytvoří důvěru, která zajistí soukromé investice potřebné k uskutečnění této mezinárodní akce.

Lístky se budou prodávat za stejnou cenu, jako v minulých letech.“

K prodloužení smlouvy se vyjádřil také šéf Formule 1 Chase Carey: „Jsme potěšeni, že jsme prodloužili naše partnerství s Mexicem City, kde se bude konat Velká cena Mexika minimálně do roku 2022. Závod byl od návratu do kalendáře v roce 2015 velmi populární jak u veřejnosti, tak u fanoušků nejen v Mexiku, ale po celém světě.“

Sdílejte na:
Zavřít