Mercedes vzdal „boj“ o Micka Schumachera

Mercedes vzdal „boj“ o Micka Schumachera

Šéf německé stáje je rád, že si Schumacher zatím dláždí cestu do Formule 1 díky svému talentu.

V úterý se médii prohnala zpráva, se kterou přišla italská média, a sice, že syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera Micka co nevidět nejspíše nastoupí do Jezdecké akademie Ferrari.

Jméno německého závodníka bylo logicky spojováno i s Mercedesem, jehož barvy hájil Mickův otec po svém comebacku do Formule 1. Jenže trendem posledních let je to, že když je pilot juniorem pětinásobných šampionů, je mu to spíše na škodu. Posledním nešťastníkem, který na to doplatil, je Esteban Ocon, který kvůli tomu, že spadá do juniorského programu Stříbrných šípů, nesehnal místo pro nadcházející sezónu, byť by o něj bez pochyb měly zájem i stáje, které odebírají jiné pohonné jednotky.

Mercedes poháněl Schumacherův vůz ve Formuli 3, v níž se stal šampionem. Nicméně se zdá, že „boj“ o Micka prozatím Němci prohráli.

„Mick je skvělý mladý pilot, který ukázal v posledních letech velký talent. Je důležité mu dát potřebný čas a prostor k tomu, aby se nadále vyvíjel. Doposud si vedl dobře a v budoucnu bude rozhodovat sám, co uzná za vhodné. V juniorském programu Mercedesu nemáme momentálně moc místa a k tomu je mojí hlavní prioritou najít kokpit ve Formuli 1 pro Estebana Ocona,“ uvedl šéf Mercedesu Toto Wolff.

„Je to těžký, když Micka sleduje celé Německo. Pro něj je důležité, že neztratí radost z řízení,“ přemítá mistr světa z roku 2016 Nico Rosberg, který naráží na to, že ve Ferrari nebude mít na růžích ustláno, neboť jej bude sledovat i celá Itálie. Kromě toho se bude muset v FDA utkat s dalšími jezdci jako Marcus Armstrong, vnuk šampiona F1 Emersona Fittipaldiho Enzo, Calum Illot, syn bývalého pilota F1 Jeana Allesiho Giuliano , Gianluca Petecoff a Robert Shwartzman.

Sdílejte na:
Zavřít