Mick Schumacher je krok od vstupu do Jezdecké akademie Ferrari

Mick Schumacher je krok od vstupu do Jezdecké akademie Ferrari

Italská mutace Motorsport.com přinesla informaci o tom, že se syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera stane členem jezdecké akademie Ferrari.

Ferrari hledá náhradu na testování za Antonia Giovinazziho, jenž získal sedačku u švýcarského týmu Sauber, kde bude závodit po boku ostříleného mazáka Kimiho Räikkönena.

Mick Schumacher, který opanoval loňskou sezónu Formule 3 a letos bude debutovat v „přestupové stanici“ do Formule 1, šampionátu Formule 2, by mohl usednout do aktuálního vozu italského týmu. Podle italské mutace renomovaného webu Motorsport.com chybí už jen doladit detaily a Němec se stane členem Jezdecké akademie Ferrari.

Přestože byl často Mick spojován s různými rolemi ve Formuli 1, dokonce se minulý rok spekulovalo, že by jej mohlo angažovat Toro Rosso coby nástupce Brandona Harleyho, nechtěl nic uspěchat. Proto se rozhodl, že raději ještě další rok stráví v nižších sériích.

„S takovým jménem, které je s Ferrari tak úzce propojeno, má Mick ve Ferrari bez debat dveře otevřené. Jak bychom v Maranellu mohli jezdci s takovýmto jménem něco odmítnout? Ale nemělo by se s tím spěchat. Je to rozhodnutí Schumacherových,“nechal se slyšet bývalý šéf Ferrari Mauriziho Arrivabene minulý rok v Singapuru.

„To nejdůležitější u Micka Schumacher je, že mu musíme dát šanci růst v klidu a netlačit na něj. Dosavadní výsledky jsou velmi dobré. Přejeme mu jen to nejlepší. Také by se měl soustředit na své současné úkoly. Budoucnost přijde rychle.“

Smlouva by měla být podepsána během následujících několika dní. Schumacher by tak měl možnost se zúčastnit sezónních testů v Bahrajnu a Španělsku, které jsou zejména právě pro mladé talenty.

Sdílejte na:
Zavřít