Mercedes se pro příští rok zbaví systému DAS

Mercedes se pro příští rok zbaví systému DAS

I přes odložení implementace nových pravidel na rok 2022 se Mercedes rozhodl příští rok nevyužívat revoluční systém DAS, který automobilka představila na předsezónních testech v Barceloně.

Formule 1 musela kvůli pandemii odložit implementaci nových pravidel až na rok 2022. Týmy budou příští rok závodit s letošními šasi, vývoj bude zakázán, modifikovat lze jen některé aerodynamické komponenty.

Systém DAS, který během únorových předsezónních testů Mercedes představil, byl v nových technických pravidlech zakázán. Jelikož ale byly revoluční regule odloženy, dostala stuttgartská automobilka zelenou s využíváním v následujícím roce.

Mercedes se ale po dohodě s ostatními týmy a s FIA rozhodl příští rok systém DAS nevyužít. Německý tým dokonce souhlasil s jeho zakázáním.

Zákaz využívání systému DAS, který za jízdy mění sbíhavost kol, povede k uklidnění situace v tzv. „inženýrské válce“. Ostatní týmy se nyní nebudou muset předhánět v konstrukci svého vlastního řešení, což povede k redukování finančních nákladů.

Sdílejte na:
Zavřít