Mercedes se obává vysokých teplot v Rakousku

Mercedes se obává vysokých teplot v Rakousku

Šéf Mercedesu Toto Wolff řekl, že chlazení motoru, kvůli vysokým teplotám, bude velkou starostí německého týmu během závodního víkendu v Rakousku.

Očekává se, že by Red Bull Ring mohl hrát do karet Ferrari, protože je zde hodně rovinek. Italský tým v tomto roce dominuje ohledně rychlosti na rovinkách. Předpověď počasí uvádí, že by měla teplota během závodního víkendu přesáhnout 30°C.

„Myslím, že pokud se podíváte na silné stránky Ferrari, tak je to jejich pohonná jednotka. Nebudeme je schopni tento rok dostihnout. Na rovinkách, které jsou do kopce, to bude jejich jistá výhoda. Navíc chlazení nepatří k našim silným stránkám. Situaci se snažíme optimalizovat, ale při pohledu na předpověď počasí by měla být teplota ve Spielbergu okolo 32°C. Toto by mohlo být pro nás mnohem obtížnější zvládnout,“ řekl šéf Mercedesu Toto Wolff.

Nicméně Mercedes má náskok sto čtyřicet bodů na Ferrari v poháru konstruktérů a vyhrál prozatím všechny závody sezóny 2019. Boj o vedení v poháru jezdců byl na začátku sezóny poměrně těsný mezi jezdci německého týmu. Obhájce mistrovského titulu Lewis Hamilton vyhrál čtyři závody v řadě a má náskok třiceti šesti bodů na svého týmového kolegu Valtteriho Bottase.

Uděláme vše, abychom se ujistili, že Valtteri bude na dobrém místě,“ zdůraznil dále šéf Stříbrných šípů.

„Ví, že jsme absolutně neutrální a snažíme se dát stejný materiál a stejné příležitosti oběma jezdcům. Při slušném startu v některých posledních závodech mohl jeden až dva vyhrát a on to ví. Jsem optimista, protože Valtteri prostě potřebuje jeden dobrý víkend, aby stáhl ztrátu na Lewise a nenechal ho vyhrát šampionát,“ dodal Toto Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít