Mercedes s hledáním náhrady za Hamiltona nespěchá

Mercedes s hledáním náhrady za Hamiltona nespěchá

Šéf Mercedesu Toto Wolff tvrdí, že nespěchá s rozhodnutím, kdo v roce 2025 nahradí v sestavě týmu Lewise Hamiltona, který v příštím roce přejde do stáje Ferrari.

Po odhalení, že Lewis Hamilton využil klauzuli o přerušení a dohodl se na přestupu do Ferrari, se v Mercedesu uvolnilo místo jezdce po boku George Russella. Charles Leclerc i Lando Norris nedávno prodloužili smlouvy se svými současnými týmy, zatímco Max Verstappen je vázán k Red Bullu do konce roku 2028.

V souvislosti s ukončeným vyšetřováním obvinění proti šéfovi týmu Red Bull Christianu Hornerovi se však spekuluje o Verstappenově budoucnosti. Přestože byl Horner zproštěn obvinění z nevhodného chování, Nizozemcův otec Jos Verstappen naznačil, že přítomnost šéfa Red Bullu by mohla tým rozložit. Jos Verstappen byl po Velké ceně Bahrajnu spatřen v paddocku, jak si povídá s Toto Wolffem. Vzhledem k tomu, že Mercedes v úvodním závodě sezóny zaostal za šampionem v Red Bullu o propastných 48 sekund, vidí Wolff šance na Verstappenův podpis realisticky.

Na otázku, zda se Mercedes chystá vyjednávat s Maxem Verstappenem, Wolff odpověděl: „Je to pro mě velká výzva. Ale jsem realista a vím, že jezdec si vždy vybere nejrychlejší vůz, o tom to v podstatě je. S rozhodováním o jezdcích tak zatím nespěcháme.“

Poradce Red Bullu Helmut Marko však přilil další olej do ohně komentářem pro F1 Insider, když zmínil, že nebude stát Verstappenovi v cestě při případném přestupu.

V této fázi se situace v Red Bullu stále vyvíjí a zdá se nepravděpodobné, že by se Verstappen rozhodl odejít z týmu za současného stavu, kdy stáj dominuje formuli 1. Wolff prohlásil, že Mercedes plánuje posoudit dostupné možnosti od zavedených jezdců po nastupující hvězdy.

Fernando Alonso z Aston Martinu je jediným mistrem světa na startovním roštu, který je k dispozici pro rok 2025. V úvahu dále připadá Carlos Sainz, kterého Hamilton nahradí ve Ferrari. Mercedes by také mohl podepsat smlouvu s Kimim Antonellim. Sedmnáctiletému Italovi se však během debutu ve formuli 2 v Bahrajnu příliš nedařilo, když pro stáj Prema získal jediný bod.

Sdílejte na:
Zavřít