Mercedes prozradil, že stále řídí Oconovu kariéru v F1

Mercedes prozradil, že stále řídí Oconovu kariéru v F1

Šéf akademie mladých jezdců Mercedesu Gwen Lagrue prozradil, že značka stále řídí kariéru Estebana Ocona ve formuli 1, přestože se na jejím sestavování nepodílí.

Mercedes v polovině roku 2016 využil svých vazeb s již neexistujícím týmem Manor a umožnil Estebanu Oconovi, který byl členem programu pro rozvoj jezdců, debut ve formuli 1. Francouz přešel do týmu ze Silverstonu, tehdy známého jako Force India, a během dvou sezón se prosadil proti velmi zkušenému Sergiu Pérezovi. V týmu nakonec nezůstal, protože sdružení vedené Lawrencem Strollem dokončilo převzetí stáje a poskytlo místo jezdce jeho synovi Lanci Strollovi, takže Ocon zůstal na vedlejší koleji.

Poté, co nastoupil jako rezervní jezdec Mercedesu, zařídil šéf týmu Toto Wolff Oconovi místo v Renaultu, kde zůstal dodnes. V sezónach 2021 a 2022 byl jeho spolujezdcem Fernando Alonso. Ocon se postavil dvojnásobnému šampionovi a v roce 2021 si připsal první vítězství v kariéře ve Velké ceně Maďarska.

Gwen Lagrue věří, že Oconovo působení po boku Alonsa, který na konci roku 2022 odešel do Aston Martinu, ho přimělo pozvednout svůj výkon na lepší úroveň. Pro The Race uvedl: „Abych byl upřímný, to, co Esteban Ocon za dva roky s Fernandem Alonsem jako parťák předvedl, bylo docela solidní. Nemluvíme vždy o vítězství nebo umístění na pódiu, ale jeho práce byla velmi dobrá. Myslím, že Fernando ho dovedl na hranici, kterou neznal, a nadále se zlepšuje.“

Ocon nastoupí v roce 2024 do své páté sezóny v řadě s týmem z Enstone, který se v rámci propagace své značky sportovních vozů označuje jako Alpine. Jeho smlouva s anglo-francouzskou stájí však vyprší na konci letošního roku a Lagrue prozradil, že Oconovy kariérní vyhlídky jsou stále vedeny Mercedesem.

„Esteban je i nadále úzce spojen s Mercedesem. Je jezdcem Alpine a je jim plně oddán, ale my nadále řídíme jeho kariéru. Ve formuli 1 je pouze dvacet míst a my spolupracujeme v zájmu toho nejlepšího pro tento sport. Naše vztahy s Alpine jsou velmi dobré, stejně jako s ostatními týmy, a snažíme se najít nejlepší řešení pro tým i jezdce,“ dodal Gwen Lagrue.

Mercedes loni v srpnu oznámil, že Lewis Hamilton i George Russell podepsali prodloužení svých předchozích smluv a tvoří tak jezdeckou sestavu týmu až do roku 2025. Ocon se mezitím bude snažit odrazit od frustrující sezóny 2023, kdy ho trápily přetrvávající problémy se spolehlivostí svého vozu. Sedmadvacetiletého jezdce předčil nový týmový kolega Pierre Gasly, který přišel do týmu jako náhrada za odcházejícího Alonsa.

Sdílejte na:
Zavřít