Esteban Ocon je v užším výběru Sauberu a Audi

Esteban Ocon je v užším výběru Sauberu a Audi

Na konci sezóny končí smlouvy řadě jezdců formule 1, můžeme tedy očekávat, že bude situace na roštu velmi překvapivá. Jedním z těchto jezdců je aktuální jezdec Alpine Esteban Ocon.

Alpine se dostal na titulky sportovních médií osmnáct měsíců zpátky, kdy jsme mohli sledovat odchod Fernanda Alonsa do Aston Martinu, ze kterého si vzal příklad Oscar Piastri a podepsal smlouvu u McLarenu. Situace ve francouzské stáji byla tedy v minulé sezóně dost chaotická.

Jako náhradu za ztrátu dvou jezdců zvolil Alpine Pierra Gaslyho, 27letého jezdce, který do doby závodil v Red Bullu a AlphaTauri. Volba na Pierra Gaslyho padla přesto, že měl v minulosti rozepře se svým kolegou Estebanem Oconem, které začaly v době jejich působení v motokárách.

Na konci sezóny 2024 budou oběma jezdcům končit smlouvy, a jejich tým spoustu důvodů pro to, aby je prodloužil i na další sezóny. Oběma jezdcům se povedlo umístit se v minulé sezóně na pódiu a francouzský tovární týmvelký potenciál. Celkově byla ale minulá sezóna v porovnání s rokem 2022 zklamáním. V Poháru konstruktérů klesl Alpine ze čtvrté pozice na šestou, lépe se umístil jak McLaren, tak Aston Martin.

Kvůli odchodu Otmara Szafnauera a Alana Permaneho byla u týmu patrná jistá vnitřní nestabilita. Ve znepokojivé situaci se dohledu nad týmem chopil jako dočasný šéf Bruno Famini. Jedna špatná sezóna ještě neznamená důvod k panice, ale několik let na pozici týmu, který je někde ve středu by mohlo.

Následujících dvanáct měsíců bude jak pro Ocona, tak pro Gaslyho klíčových. S blížícími se změnami regulí v roce 2026 musí využít svých schopností, aby se dostali do těch nejlepších monopostů.

Několik zpráv naznačilo, že Esteban Ocon je v užším výběru Audi, které vstoupí do formule 1 v roce 2026. Německá značka bude mít vliv na tým Sauber, který teď začíná měnit svého majitele. Ačkoli nelze určit, jaké bude složení závodníků za dva roky, jezdci možná budou ochotni zariskovat.

Jezdci z týmů v přední části roštu jako Mercedes nebo Red Bull pravděpodobně nebudou uvažovat o přestupu do Sauberu/Audi. Navzdory tomu, že čekají na status výrobce, je Audi stále ve formuli 1 velkou neznámou. Pro někoho z týmu uprostřed roštu, jako Esteban Ocon, by se ale tento risk mohl vyplatit. Vztah mezi dvěma závodníky Alpine, by také mohl zapříčinit Oconův odchod z týmu. V průběhu následujících měsíců můžeme očekávat, že se debaty o smlouvách ve formuli 1 zintenzivní.

Sdílejte na:
Zavřít