Mercedes přejmenoval tovární silnici po Nikim Laudovi

Mercedes přejmenoval tovární silnici po Nikim Laudovi

Stříbrné šípy přejmenovaly silnici, která vede areálem firmy v Brackley, po trojnásobném mistru světa Nikim Laudovi. Rakouský pilot ovládl šampionát formule 1 v letech 1975, 1976 a 1984 a působil jako nevýkonný předseda představenstva Mercedesu, kde hrál klíčovou roli až do své smrti v květnu 2019.

Silnice, která prochází areálem Mercedesu v Brackley, se nyní po souhlasu místních úřadů a Laudovy rodiny oficiálně jmenuje „Lauda Drive“, což lze přeložit jako Laudova cesta. Nový název silnice v útery odhalil šéf Mercedesu Toto Wolff.

„Je to opravdová čest odhalit Laudovu cestu a bylo skvělé vidět tolik členů týmu, kteří se na odhalení sešli. Zatímco náš drahý přítel a kolega Niki by si sice nepřál, abychom dělali rozruch, ale zároveň by byl hrdý na to, že tato silnice nese jeho jméno,“ uvedl Toto Wolff.

„Pro nás všechny bylo ctí pracovat po jeho boku a já měl to štěstí, že jsem ho mohl nazývat jedním ze svých nejlepších přátel. Měl obrovský podíl na našich úspěších, byl mým skvělým sparingpartnerem a silným nevýkonným předsedou, který nám velmi chybí.“

„Přál bych si, aby tu stále byl jako můj přítel a předseda, protože bych mi letos rád položil hodně otázek. Jeho odkaz žije dál v mnoha podobách a formách, ale vědět, že Laudovou cestou bude v příštích letech procházet tolik lidí, je velmi speciální,“ uzavřel šéf Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít