Niki Lauda je nenahraditelný v Mercedesu, říká Toto Wolff

Niki Lauda je nenahraditelný v Mercedesu, říká Toto Wolff

Šéf Mercedesu Toto Wolff uvedl, že Stříbrné šípy ztratily vynikající osobnost a pro německou stáj je Niki Lauda nenahraditelný. Trojnásobný mistr světa Formule 1 zemřel ve věku sedmdesáti let.

Niki Lauda získal mistrovský titul v letech 1975, 1977 a 1984. Zemřel v pondělí večer obklopen svou nejbližší rodinou.

Rakušan byl v posledních letech nevýkonným předsedou v Mercedesu a úzce spolupracoval s Toto Wolffem. Byl rovněž akcionářem týmu, hrál klíčovou roli nejenom v managementu Mercedesu, ale díky němu Lewis Hamilton opustil McLaren a připojil se k německému týmu před sezónu 2013.

„Nejdříve chci za celý tým a celý Mercedes projevit upřímnou soustrast Birgit, dětem, nejbližší rodině a přátelům,“ řekl Toto Wolff.

„Niki bude vždy pamatován jako jedna z nejlepších legend našeho sportu – byl kombinací hrdinství, lidskosti a upřímnosti jak v kokpitu, tak i mimo něj. Jeho odchod zanechá prázdnotu ve Formuli 1. Neztratili jsme jen hrdinu, který dokázal nejpozoruhodnější comeback v dějinách, ale taktéž muže, které vnesl do moderní Formule 1 drahocennou jasnost a upřímnost. Bude nám velmi chybět jako náš hlas zdravého rozumu.“

„Náš tým Mercedes ztratil vůdčí osobnost.“

„Jako spolupracovník za posledních šest a půl roku byl Niki vždycky brutálně upřímný a naprosto loajální. Bylo mi ctí ho mít v týmu a být svědkem toho, jak pro něj moc znamenalo být součástí úspěchu stáje. Kdykoliv kráčel v Brackley a Brixworthu nebo když řekl jeho neuvěřitelnou motivační řeč, přinesl energii, jakou nikdo jiný nedokáže nahradit.“

„Niki, jsi prostě nenahraditelný, nikdo jiný nebude jako ty.“

„Bylo mi ctí nazývat tě naším předsedou a mým přítelem,“ dodal Toto Wolff.

Soustrast vyjádřilo už několik dalších osobností a týmů.

 

Sdílejte na:
Zavřít