Mercedes pomůže Bottasovi hledat sedačku, pokud s ním neprodlouží

Mercedes pomůže Bottasovi hledat sedačku, pokud s ním neprodlouží

Finský závodník nemá místo u Mercedesu jisté. Nejen, že podává nepřesvědčivé výkony, ale na jeho místo si brousí zuby talentovaný pilot Willliamsu. Z Mercedesu zní, že pokud s ním neprodlouží, jsou ochotni mu pomoci s hledáním nového angažmá.

Valtteri Bottas ani letos už nejspíš na zisk titulu nemůže pomýšlet. Jeho výkony jsou spíše průměrné a svému kolegovi Lewisovi Hamiltonovi zpravidla nestíhá. Zatímco Brit bojuje závod co závod o vítězství, tak Bottas je rád, když dojede na pódiu. Když se pak pohybuje hlouběji v poli, má většinou plné ruce práce své rivaly překonat a dostávat se dopředu. Zkrátka jsou jeho výkony nemastné neslané. Proto se spekuluje o jeho budoucnosti v mistrovském týmu.

Na jeho místo si brousí zuby George Russell, který má sw vozem mercedesu také již zkušenosti. Vloni v Sachíru zaskakoval za Hamiltona, který měl koronavirus. Rodák z King’s Lynnu tehdy zanechal dojem, když byl krůček od senzace. Ovšem všechny naděje na případné vítězství byly zmařeny v boxech, když mu mechanici nasadily špatnou sadu gum, tudíž je musel navštívit znovu a propadl se. Závod nakonec dokončil na devátém místě.

Bottas tedy má důvod se o svou sedačku obávat. Nicméně šéf týmu Toto Wolff ujišťuje, že v případě, že s rodákem z Nastoly neprodlouží, jsou mu ochotni pomoci při hledání nového angažmá: „Když dojde k situaci, kdy budeme chtít někoho jiného, tak to není jen o vztahu k němu, ale je to také má zodpovědnost, aby měl dobrou budoucnost. Zaslouží si to. Byl týmovým kolegou nejlepšího pilota všech dob. Není tedy velmi jednoduché vždy zazářit, ale je skvělý.“

V Británii přišla týmová režie, Bottas už bude hrát „druhé housle“

Ačkoliv Mercedes se doposud dušoval, že v týmu nehrají na jedničku a dvojku, tak na bývalém vojenském letišti Silverstone již sáhli po týmové režii, přestože měl Fin „vynikající víkend“. Nicméně na titul už může nejspíše zapomenout, jelikož mu nyní patří prozatímní čtvrtá příčka se 77 bodovou ztrátou na lídra tabulky Maxe Verstappena.

„Podle mě měl vynikající víkend,“ chválil Wolff svého svěřence, jehož slova cituje portál gpfans.com. „Mohl být na pole position, kdyby se mu vydařil pátek. To zjevně ovlivnilo jeho výkon a pokud jste na pole position, jde to mnohem jednodušeji. V sobotu byl velmi rychlý. Odjel opravdu solidní závod , a Lewis, který zezadu přijel na tvrdých pneumatikách, byl zkrátka jak z jiné dimenze oproti ostatním na trati. Valtteri byl ale druhým nejrychlejším autem a pomohl Lewisovi zajistit vítězství. Vallteri je zkrátka skvělý člen týmu s dobrým charakterem a osobností.“

 

Sdílejte na:
Zavřít