Mercedes konzultoval s Hamiltonem volbu jezdce

Mercedes konzultoval s Hamiltonem volbu jezdce

Šéf Stříbrných šípů Toto Wolff potvrdil, že Mercedes konzultoval s Lewisem Hamiltonem, kdo by měl být jeho týmovým kolegou pro sezónu 2020.

Mercedes si vybírá pro sezónu 2020 mezi Valtterim Bottasem a rezervním jezdcem Estebanem Oconem. Nedávno vyplynulo, že slovo bude mít i Lewis Hamilton.

„Rozhodujeme se výhradně na základě zájmu týmu. Ale Lewis je s námi už dlouho, takže ano, předložil jsem mu náš úzký seznam a zeptal jsem se jeho na názor. Myslí si přesně to samé, co my – oba si zaslouží být jeho týmovým kolegou,“ řekl Toto Wolff.

„Rozhodnutí je těžké, protože Valtteriho Bottase znám od Formule Renanult a Estebana Ocona od jeho startu ve Formuli 3, je to velké téma – dát šanci mladému člověku. V nedávné historii Formule 1 jsou pouze dva piloti, kteří okamžitě zazářili s top týmy. Lewis Hamilton s McLarenem a Max Verstappen s Red Bullem.“

„Posledně jmenovaný tým byl velmi dobrý v tom, že dal Nizozemci potřebný čas, aby dospěl – první v Toro Rosso a následně dva roky v Red Bullu. Ve Ferrari nebo v Mercedesu je velmi vysoký tlak. Přesto si oba zaslouží sedačku,“ dodal šéf Stříbrných šípů.

Sdílejte na:
Zavřít