Mercedes dodavatelem motorů pro Williams do roku 2025

Mercedes dodavatelem motorů pro Williams do roku 2025

Britská legendární stáj Williams prodloužila kontrakt s dodavatelem motorů Mercedes o dalších pět let do konce roku 2025.

Mercedes Williamsu dodává motory od začátku hybridní turbo éry v roce 2014. Současná dohoda platí do konce roku 2020. Obě strany se dohodly na novém pětiletém kontraktu.

Williams bude i nadále na rozdíl od Racing Pointu odebírat pouze samotné pohonné jednotky, převodovku si bude stáj vyrábět sama. Tým má s Mercedesem již dlouhodobě dobré vztahy, šéf Mercedesu Toto Wolff v minulosti patřil k akcionářům britské stáje a v roce 2012 byl dokonce výkonným ředitelem Williamsu.

„V posledních šesti letech jsme s Mercedesem měli dobré vztahy, jsme tedy potěšeni, že můžeme oznámit prodloužení spolupráce o dalších pět let,“ prozradila šéfka Williamsu Claire Williams.

„Mercedes-Benz je jedním z nejúspěšnějších výrobců motorů v historii Formule 1 a my jsme přesvědčeni, že v tomto trendu budou i nadále pokračovat. Během naší spolupráce se stali našimi skutečnými přáteli.“

K prodloužení spolupráce se vyjádřil také Toto Wolff, který do světa Formule 1 vstoupil právě s Williamsem.

„Williams je jednou z nejvíce ikonických značek ve Formuli 1 a my v Mercedesu jsme pyšní, že patří do naší motoristické rodiny,“ oznámil Toto Wolff. „Mají za sebou složité časy, ale to jen poukázalo na jejich odolnost a sílu charakteru, kterou vynakládají k probojování se zpět startovním polem.“

„Jsem si jistý, že výhled do budoucna je pro soukromé týmy mnohem pozitivnější právě díky finančním regulacím, které nabydou v platnost počátkem roku 2021. Jsme rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci s Williamsem na počátku nové závodní éry.“

Od začátku spolupráce s Mercedesem získal Williams 15 pódiových umístění a 1 pole position. Tu zajel během GP Rakouska 2014 Felipe Massa, se kterým se do první řady postavil jeho tehdejší týmový kolega Valtteri Bottas. Poslední pódium se datuje ke GP Ázerbájdžánu 2017, třetí tehdy skončil Lance Stroll.

Sdílejte na:
Zavřít