Melbourne zůstane minimálně do roku 2025

Melbourne zůstane minimálně do roku 2025

Velká cena Austrálie se bude na okruhu v Melbourne konat minimálně do sezony 2025. Stávající kontrakt byl totiž prodloužen o další dva roky.

Již od sezony 1996 je to okruh v Melbourne, který hostí Velkou cenu Austrálie. A jinak tomu nebude ani v minimálně dalších šesti letech. Formule 1 totiž prodloužila podniku aktuální kontrakt trvající do roku 2023 o další dvě sezony a na okruhu v hlavním městě státu Victoria se tak vozy královny motorsportu budou prohánět minimálně do sezony 2025.

„Rozhodnutí prodloužit současné partnerství o další dva roky pramení ze skutečnosti, že se podnik ukázal být významným úspěchem pro hlavní město Victoria, pro Austrálii a samozřejmě také pro fanoušky z celého světa,“ řekl boss Formule 1 Chase Carey.

„Ve spolupráci s naším parterem Australian Grand Prix Corporation plánujeme z Velké ceny Austrálie udělat ještě více vzrušující a velkolepější sportovní klání a formu zábavy. Toto oznámení navazuje na to z minulého týdne, které souvisí s Velkou cenou Velké Británie a ukazuje, že stále více promotérů sdílí naši dlouhodobou vizi pro budoucnost F1.“

Závod v Melbourne tradičně zahajuje novou sezonu. Od doby, co je okruh součástí kalendáře se tak nestalo pouze ve dvou případech. Byly jimi roky 2006 a 2010, ve kterých nový ročník odstartoval Velkou cenou Bahrajnu. Předtím, než se australský závod přestěhoval do Albert Parku, bylo jeho dějištěm v letech 1985-1995 Adelaide.

Sdílejte na:
Zavřít