McLaren v Japonsku vyhlíží příležitost k dobrému výsledku

McLaren v Japonsku vyhlíží příležitost k dobrému výsledku

McLaren plánuje tento víkend v Japonsku zopakovat svůj úspěch z Austrálie poté, co Oscar Piastri skončil ve dvou pátečních trénincích v Suzuce na osmém a prvním místě.

Oscar Piastri je zvědavý, zda McLaren po slibném pátku na Velké ceně Japonska dokáže zopakovat svůj výkon z Austrálie. Ačkoli v prvním tréninku skončil pouze osmý, Piastri měl pocit, že mu červená vlajka kvůli nehodě Logana Sargeanta zabránila ukázat skutečné tempo MCL38. Australan pak ovládl druhý trénink ovlivněný deštěm.

McLaren je na vysokorychlostním okruhu v Suzuce jedním z favoritů, protože si v roce 2023 zajistil druhé a třetí místo. Piastri zde navíc získal své první pódium ve formuli 1.

V Austrálii skončil domácí jezdec na čtvrtém místě a jeho stájový kolega Lando Norris na třetí pozici za oběma piloty Ferrari. Přestože Piastri ví, že je obtížné získat skutečný přehled o startovním roštu, cítil se dostatečně povzbuzený, aby prohlásil, že McLaren bojuje v popředí.

Šéf McLarenu Andrea Stella uvedl: „Červená vlajka v prvním tréninku a následný déšť ve druhém znamenaly, že se první den na trati moc nejezdilo. Je to škoda zejména pro fanoušky, kteří dnes na okruh v Suzuce přijeli, ale doufejme, že po zbytek víkendu bude na trati rušněji. Omezený počet jízd nám nedovolil příliš porozumět nastavení vozu a do jisté míry také chování pneumatik. To je však pro všechny stejné a může to pro nás také představovat příležitost.“

Piastriho zase povzbudilo tempo vozu MCL38 a je zvědavý, zda tým dokáže zopakovat své tempo z Austrálie: „Porozuměli jsme určitým aspektům vozu a myslím, že jsme ve slušné formě, ale těžko říct. V prvním tréninku pro nás bylo načasování červené vlajky nepříjemné, takže je trochu těžké vědět, jak na tom jsme. Máme konkurenceschopné auto a bude zajímavé sledovat, jestli se nám podaří zopakovat to, co jsme předvedli v Austrálii. Samozřejmě to pro nás byla loni dobrá trať, ale ostatní mezitím objevili své silné stránky, takže uvidíme, co dokážeme. Jsme ale přiměřeně optimističtí, pokud jde o umístění v popředí.“

Sdílejte na:
Zavřít