McLaren stáhl odvolání proti rozsudku v kauze Racing Point

McLaren stáhl odvolání proti rozsudku v kauze Racing Point

Neočekávaný zvrat v kauze Racing Point – McLaren stáhl své odvolání proti rozhodnutí FIA. Renault a Ferrari budou i nadále pokračovat. Proti trestu se odvolá i Racing Point, ten ale bude stát na druhé straně bariéry.

V pátek ráno FIA vydala rozsudek v kauze brzdových trychtýřů Racing Pointu. Jelikož na ně neměl tým plné duševní vlastnictví, přišla britská stáj o 15 bodů a dostala finanční pokutu ve výši 400 tisíc euro.

S výsledky vyšetřování nesouhlasily týmy McLaren, Ferrari a Renault. Zatímco poslední dvě automobilky se nadále odvolávají, McLaren se rozhodl stáhnout do pozadí.

Stáj z Wokingu se nechala slyšet, že bude plně důvěřovat finálnímu rozhodnutí. Aktivně se nyní zapojují pouze Ferrari a Renault. Svou účast zvažuje také Williams.

„McLaren Racing se rozhodl nepodávat odvolání proti rozsudku vyšetřovatelů FIA v souvislosti s protestem Renaultu proti Racing Pointu,“ stálo v prohlášení wokingské stáje.

„Tým vřele uvítal rozhodnutí vyšetřovatelů FIA. Je důležité, aby automobilová federace jasně demonstrovala, že jakékoliv porušení pravidel bude vyšetřováno a potrestáno.“

„McLaren Racing dále vítá snahu FIA upřesňovat sportovní a technické regule s cílem ochránit formuli 1. Je to sport, ve kterém jsou jednoznačně definováni konstruktéři, což automaticky vylučuje účast vozů, které jsou prakticky kopiemi ostatních účastníků šampionátu.“

„S ohledem na všechny faktory jsme se rozhodli stáhnout přímou účast v odvolání proti rozhodnutí FIA. McLaren i nadále respektuje postup Ferrari a Renaultu, kteří se svým odvoláním nadále pokračují. Vše budeme se zájmem sledovat.“

Odlišné postavení neohrozí vztah McLarenu s Mercedesem

Mercedes zastává v kauze ohledně brzdových trychtýřů Racing Pointu odlišný názor. Podle šéfa stříbrných šípů Tota Wolffa neučinil Racing Point při konstrukci žádnou chybu.

McLaren, který sice svůj protest stáhl, ale i nadále souhlasí s postupem Renaultu a Ferrari, bude od příštího roku zákaznickým týmem Mercedesu. Podle šéfa McLarenu Andrease Seidla ale ani odlišné názory nepoškodí harmonický vztah mezi oběma značkami.

„Necítíme vůči sobě žádnou zášť,“ upřesnil Seidl. „S Totem Wolffem, Mercedesem a s chlapy z Brixworthu máme dobré vztahy a připravujeme se na vzájemnou spolupráci pro příští rok.“

„Pokud na to nahlédneme z druhé strany, kauza se zabývá Racing Pointem, nikoliv Mercedesem.“

Sdílejte na:
Zavřít