Tři týmy se odvolaly proti trestu pro Racing Point

Tři týmy se odvolaly proti trestu pro Racing Point

Kauza růžových mercedesů není u konce. Výsledek vyšetřování nepotěšil tři velké stáje – Ferrari, Renault a McLaren. Všechny týmy žádají o přezkoumání trestu, který podle nich není dostatečný.

Protest proti letošnímu monopostu RP20, kterému se začalo nelibě přezdívat „růžový mercedes“, podal Renault. Francouzská automobilka se zaměřila na brzdové trychtýře, které byly dle jejich soudu příliš podobné těm, které na svém voze nasadil vloni Mercedes.

Racing Point věřil, že je nevinný a že brzdové trychtýře jsou opravdu z jejich vlastní výroby. Tento díl totiž nespadá pod seznam komponent, jež můžou týmy odkupovat od konkurence.

FIA nesdílela pocity Racing Pointu a uznala, že majoritním designérem brzdových trychtýřů je opravdu Meredes. Růžoví panteři byli tedy potrestáni – podle některých nedostatečně – peněžní pokutou v hodnotě 400 tisíc euro a odebráním 15 konstruktérských bodů.

Po vznesení verdiktu se dalo očekávat, že v kauze není všem dnům konec. Ještě v pátek se k výsledkům vyšetřování vyjádřilo Ferrari, o několik chvil později se připojily McLaren a Renault.

Ferrari se hodlá oficiálně odvolat proti výsledkům vyšetřování FIA. Stanovený trest podle nich není dostačující. Zároveň chce být italská stáj ve svém postupu opatrná.

„Můžeme potvrdit, že jsme se odvolali proti výsledkům vyšetřování FIA v souvislosti s Racing Pointem,“ stálo v oficiálním prohlášení.

Stejně hodlá v kauze Racing Pointu postupovat i McLaren s Renaultem. Ani jedné stáji se nelíbí, že byl trest směřován pouze na jeden závod, oba vozy mohou navíc brzdové trychtýře užívat i nadále.

Sdílejte na:
Zavřít