McLaren ozdobil vůz na VC Japonska kaligrafií a drakem

McLaren ozdobil vůz na VC Japonska kaligrafií a drakem

Tým McLaren odhalil upravený design, který bude používat během víkendové Velké ceny Japonska ve spolupráci se sponzorem VUSE. Speciální design na japonskou Suzuku se stalo pro tým tradicí, kterou ani tento rok nemohl vynechat.

McLaren v rámci spolupráce se společností OKX vytvořil přechodné designy monopostů při předchozích dvou závodech v Suzuce. V této tradici se rozhodli pokračovat i v letošní sezóně.

Nejnovější iterace reprezentuje značku VUSE, společnost BAT a její iniciativu „Driven by Change“ – Poháněno změnou – která byla vytvořena s cílem oslavit začínající umělce prostřednictvím platformy motorsportu.

Japonský umělec MILTZ je zodpovědný za vytvořený design na míru, který spojuje moderní umění a kulturu s Edomoji, což je tradiční japonská kaligrafie. Standardní barevné schéma týmu McLaren zůstalo zachováno, přidané vzory mají představovat rychlost vozu F1 v podobě draka prohánějícího se v oblacích.

Tým z Wokingu měl v loňské sezóně řadu unikátních livrejí, přičemž speciální design vozu na Suzuce přinesl pilotům Landovi Norrisovi a Oscaru Piastrimu štěstí, protože jejich výsledky stačily na stupně vítězů.

Sdílejte na:
Zavřít