McLaren může bojovat o vítězství kdekoliv, myslí si Piastri

McLaren může bojovat o vítězství kdekoliv, myslí si Piastri

McLaren opět předvedl velmi dobrou práci, co se vývoje monopostu týče, a znovu pomalu ale jistě okupuje přední příčky ve většině závodů. Oscar Piastri věří, že nyní je britská stáj v situaci, kdy může bojovat o vítězství na kterémkoliv okruhu. Co ještě Australan prozradil?

Lando Norris v Miami s vylepšeným monopostem MCL38 dokázal poprvé v kariéře zvítězit. Na následné Velké ceně Emilia Romagna naháněl dlouho Verstappena, nakonec do cíle dorazil těsně druhý. Skvělé výkony předvádí od začátku sezóny i Oscar Piastri, který si v Monaku dojel pro premiérové letošní pódium, které mu dodalo velkou dávku sebevědomí.

„Myslím, že v posledních třech závodech to byly tři velmi odlišné okruhy a na všech jsme byli konkurenceschopní,“ řekl jasně Piastri. „Miami byl před letošním rokem pravděpodobně jeden z našich nejhorších okruhů. Imola k nám byla vždy přívětivá, ale tam jsme měli velmi silný víkend. Řekněme, že naše auto nikdy nebylo nejsilnější v pomalých zatáčkách, a my jsme byli opět velmi rychlí. Takže si myslím, že můžeme být sebevědomí, ať už pojedeme kamkoli. Mám pocit, že se nemusíme spoléhat na rychlé okruhy jako loni, abychom dosáhli svých výsledků, což je velmi vzrušující věc do budoucna. A ano, myslím, že startovní pole je velmi těsné jako nikdy předtím,“ popsal Australan, který absolvuje svůj druhý ročník ve formuli 1.

Šéf týmu Andrea Stella se domnívá, že sebevědomí McLarenu částečně pramení z toho, že jeho nejnovější vývoj je v zatáčkách s nízkou rychlostí skutečně přínosnější, než tým předpokládal.

„Vůz se ve srovnání s tím, co jsme očekávali, zdá být dobře ovladatelný i v nízkých rychlostech, možná o něco více, než jsme na základě našich vývojových nástrojů předpokládali. Což je dobrá zpráva, ale samozřejmě je to něco, čemu musíme velmi přesně porozumět, abychom měli správné informace pro další vývoj v tomto směru, protože se zdá, že je to velmi výhodné pro časy na kolo a také se zdá, že nás to činí konkurenceschopnými na okruzích, které mají zatáčky s nízkou rychlostí,“ popsal Stella.

Další zastávkou letošní sezóny je kanadský Montreal, kde se bude závodit již v neděli 9. června. Na závodním okruhu Gillese Villeneuva se McLarenu v loňském roce nedařilo, oba monoposty skončily těsně za body. Dopadnou letos lépe?

Sdílejte na:
Zavřít