McLaren bije na poplach, potřebuje 280 milionů liber

McLaren bije na poplach, potřebuje 280 milionů liber

280 milionů liber. Tolik peněz potřebuje McLaren, aby naplnil likviditu. Aby se mu podařilo požadované peníze získat, musel se tým obrátit na soud. Deadline pro zisk finančních prostředků byl stanoven na 17. července.

McLaren nedávno oznámil, že popřemýšlí o částečném prodeji svého závodního týmu. Pod ten aktuálně spadá kromě týmu formule 1 také tým IndyCar.

Situace je ale vážnější, než se prvně zdála být. McLaren oznámil, že do 17. července potřebuje sehnat 280 milionů liber, které jsou klíčové pro naplnění likvidity a pro účast týmu v sezóně 2021.

Co je to likvidita?

Likvidita je ekonomický pojem, který označuje schopnost či možnost přeměny aktiv na peněžní prostředky a těmi krýt v požadované podobě a včas všechny splatné závazky.

Současné plány jsou však blokovány skupinou věřitelů, stáj z Wokingu se tedy obrátila na soud. První soudní slyšení proběhlo už minulý pátek, celý proces bude zahájen 2. července. McLaren si chce požadovanou částku půjčit.

V soudním spise stojí, že vina není na straně McLaren Group, finanční potíže způsobila krize covidu-19. V březnu měl tým od akcionářů dostat 291 milionů liber, které měly likviditu pokrýt. Koronavirová krize ale způsobila, že na finanční částku bylo potřeba sáhnout.

Covid-19 nejvíce zasáhl McLaren a Williams. Společnost McLaren Group už dříve oznámila, že propustí 1200 zaměstnanců, řadu z nich i z týmu formule 1. Williams naopak hledá kupce, který by měl zájem do záchrany týmu investovat.

Sdílejte na:
Zavřít