Max Verstappen po pátku nelituje penalizace

Max Verstappen po pátku nelituje penalizace

Nizozemský pilot Max Verstappen uvedl, že je stále spokojený s tím, že dostane penalizaci za nasazení nového motoru.

Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Max Verstappen a druhý Charles Leclerc ztratil tři desetiny sekundy. I kdyby Nizozemec vyhrál kvalifikaci, do závodu odstartuje nejlépe ze šestého místa kvůli penalizaci za nasazení nového spalovacího motoru (ICE).

Stejný trest čeká taky jeho týmového kolegu Alexandera Albona a jezdce Toro Rosso Pierra Gaslyho. Daniil Kvjat odstartuje do svého domácího závodu z konce startovního roštu, protože mění celou pohonnou jednotku kromě baterie. Honda zvolila tento krok, aby maximalizovala šance na úspěch v GP Japonska, která se uskuteční za čtrnáct dní.

Nizozemec byl po pátku dotázán, jestli lituje penalizace.

„Vůbec ne. Myslím, že pokud jste rychlý, pořád můžete předjíždět, ale vždycky je těžké soudit obdržení penalizace. Zatím je vše dobré – penalizace je pouze pět míst, takže to není tak špatné. Trest samozřejmě dostaneme až po kvalifikaci. Takže ji odjedeme normálně. Nejsem příliš zklamaný z penalizace. Tady se dá předjíždět. Pokud jste rychlý, dostanete se dopředu,“ vysvětlil jezdec Red Bullu.

„Jestliže bych si myslel, že Singapur bude tak obtížný, možná bychom motor nasadili tam – to je otázka stejně jako to, co se tam pokazilo. Byl to trochu divný víkend v Singapuru, kde všechno bylo špatně. Pak jsme přijeli zde a auto funguje velice dobře,“ dodal Max Verstappen.

Sdílejte na:
Zavřít