Mattia Binotto se naučil být leaderem od Schumachera

Mattia Binotto se naučil být leaderem od Schumachera

Šéf italské stáje Ferrari řekl, že se díky Michaelovi Schumacherovi naučil, co je potřeba k tomu, aby byl leader. Mattia Binotto převzal roli šéfa týmu v roce 2019, ale jeho spojení s ikonickou značkou trvá mnohem déle.

Mattia Binotto se připojil k týmu v roce 1995, kdy začínal na oddělení motorů a byl u vzestupu Ferrari zpět na vrchol F1, v jehož čele byl Michael Schumacher.

Německý závodník získal v letech 2000 až 2004 celkově pět mistrovských titulů, zatímco Ferrari vyhrálo nepřetržitě titul konstruktérů od roku 1999 až do roku 2004.

A v současnosti šéf Ferrari využívá zkušeností, které získal od Schumachera k tomu, aby vedl tým.

„Byla to fantastická doba. Jsem hrdý, že jsem se na tom podílel. A nejen to, hodně jsem se od něj (Michaela Schumachera – pozn. red.) naučil. Pochytil jsem od něj mentalitu a schopnost být leaderem. Na to nikdy nezapomenu,“ řekl Mattia Binotto v rozhovoru pro Bild.

Mattia Binotto jako šéf Ferrari neměl zrovna lehké časy – jako největší pády lze považovat kontroverze s pohonnou jednotkou v sezóně 2019 a žalostný rok 2020, kdy Ferrari skončilo v poháru konstruktérů až na šestém místě (nejhorší umístění od roku 1980).

Ale tým v něj stále věřil, protože Mattia Binotto a Ferrari hovořili o tom, že se vrátí na vrchol a rok 2022 byl považován za ideální výchozí bod s novými technickými předpisy, které vešly v platnost.

A to je přesně to, čeho dosáhli. Charles Leclerc vyhrál dva z úvodních třech závodů, naposledy dominantním způsobem v Austrálii, kde si Monačan navýšil náskok v poháru jezdců na 34 bodů, zatímco Ferrari s přehledem vede šampionát konstruktérů.

Konkurence v podobě Red Bullu a Mercedesu prozatím na Ferrari ztrácí buď rychlostně nebo je sužují problémy se spolehlivostí.

Mattia Binotto dal však jasně najevo, že oživení Ferrari není něčím, co se odehrálo jen během zimní přestávky před letošní sezónou.

„Tak velký projekt trvá roky. Byla to dlouhá cesta a stále pokračujeme. Je toho ještě hodně, co je třeba udělat a zlepšit. Chceme do týmu vrátit kulturu Ferrari – ta je to, co nás dělá, kým jsme.“

„Jsme jediný, kteří byli vždy ve formuli 1 a jsme nejúspěšnějším týmem v historii. To je to, za čím chceme stát. To chápeme pod naším mottem „Essere Ferrari“ (lze přeložit jako „Být Ferrari“ případně „Duch Ferrari“ – pozn. red.).“

Italská stáj první závod sezóny v Bahrajnu ovládla stylem 1-2. Na to šéf Ferrari odpověděl: „Dodává vám to extra motivaci.“

„Všichni ve Ferrari čekali na novou sezónu a my jsme do toho vložili spoustu práce a vášně. Věděli jsme, že máme dobré auto, ale jak dobré je, jsme si uvědomili až po závodě. Byla to po nás všechny velká úleva,“ zakončil rozhovor Mattia Binotto.

Sdílejte na:
Zavřít