Marko: Ze sedačky vedle Verstappena můžete lehce vyletět

Marko: Ze sedačky vedle Verstappena můžete lehce vyletět

Hlavní poradce Red Bullu Helmut Marko prohlásil, že piloti sesterského týmu RB Júki Cunoda a Daniel Ricciardo jsou schopni přestoupit do hlavního týmu, ale varuje, že z místa vedle Maxe Verstappena můžou rychle vyletět.

Max Verstappen v sezóně 2023 předvedl dominanci a letos bude usilovat o svůj čtvrtý titul mistra světa v řadě. Jeho týmový kolega Sergio Pérez skončil v Poháru jezdců na druhém místě a v minulé sezoně se snažil konkurovat svému týmovému kolegovi. Nyní bude pod velkým tlakem, aby předvedl výsledky a tím si zajistil své místo ve formuli 1.

Pokud se mu ale nebude dařit, piloti z nově přejmenovaného týmu Visa Cash App RB, Júki Cunoda a Daniel Ricciardo, se budou snažit dostat jeho místo v Red Bullu.

Sergio Pérez a před ním například Alexander Albon a Pierre Gasly se však Maxovi Verstappenovi nedokázali vyrovnat ani přiblížit a Helmut Marko varoval, že to žádný pilot na startovním roštu nedokáže.

„Sedačka vedle Maxe Verstappena je na jednu stranu velmi žádaná, ale také z ní můžete lehce vyletět, protože žádný týmový kolega se Maxovi nemůže vyrovnat, a to se lehce může stát ponižujícím,“ řekl Helmut Marko.

„Pro Cunodu a Ricciarda nejde jen o setrvání ve formuli 1, ale také o možnost přestoupit do Red Bullu. To platí pro toho, kdo v rámci týmu jasně ovládne sezónu.“

Rakušan sice zdůraznil, že Sergio Pérez je pro tým v roce 2025 stále velkou možností, a i když si myslí, že na titul zaútočit nemůže, tak potvrdil, že mexický pilot zůstane ve hře o místo, pokud bude konzistentní a bude vyhrávat závody, přičemž v roce 2023 si připsal pouze dvě vítězství.

„Pérez musí podávat konzistentní výkony. Je jasné, že nemůže vždy jezdit na úrovni Verstappena. Pokud skončí druhý v mistrovství světa a vyhraje jeden nebo dva závody, bude určitě jednou z možností pro rok 2025.“

Sdílejte na:
Zavřít