Marko: Ricciardo není na stejné úrovni jako Pérez

Marko: Ricciardo není na stejné úrovni jako Pérez

Daniel Ricciardo byl jednu dobu považován za jednoho z nejlepších pilotů formule 1, ale po nevydařené sezóně 2022 v McLarenu byl vyplacen a letošní rok stráví jako rezervní pilot Red Bullu. Australan má na příští rok jasné cíle – vrátit se na startovní rošt s týmem, který může bojovat o vítězství.

Daniel Ricciardo měl pro letošní sezónu nabídky závodní sedačky od Haasu a dalších týmů z konce startovního pole. Osminásobný vítěz F1 se radši rozhodl dát si na rok pauzu a soustředí se, aby se dostal do co nejlepší fyzické a psychické kondice před sezónou 2024.

Nicméně neexistuje žádná záruka, že šéfové týmů ukážou na Daniela Ricciarda, protože ho v McLarenu předčil mnohem mladší Lando Norris. Šance na sedačku Red Bullu nyní odmítl Dr. Helmut Marko, který prohlásil, že Australan není na takové úrovni, aby se Sergio Pérez měl strachovat o svoji pozici v týmu i přesto, co Daniel Ricciardo s Red Bullem v minulosti dokázal.

„Ricciarda známe. Dosáhli jsme s ním vítězství a jsme si vědomi jeho kvalit. Když jste viděli jeho předjížděcí manévry ve středu pole, chybělo mu stejné odhodlání a přesnost, kterou předváděl u nás. To nebyl Ricciardo, kterého jsme znali. Něco ho muselo ovlivnit a omezit jeho konkurenceschopnost. A jestli se vrátí? To nevíme,“ dodal Dr. Helmut Marko.

Kde bude Daniel Ricciardo v sezóně 2024?

Přestože Red Bull nevidí australského pilota jako kandidáta na závodní sedačku v rakouské stáji, stále červení býci věří, že má možnost závodit ve formuli 1 v sezóně 2024, pokud se vyplní jeho přání, aby mohl závodit na špičce pole.

„Jeho cílem je vrátit se do top týmu. AlphaTauri proto z uvedených důvodů není alternativou. Jeho výroky byly jasné a přestávka od aktivního závodění je pro něj dobrá, umožní mu najít sám sebe a určit, kam se chce dostat,“ uvedl poradce Red Bull Dr. Helmut Marko.

Zdroje článku:


Sdílejte na:
Zavřít