Marko pochválil Cunodu po kvalifikaci v Melbourne

Marko pochválil Cunodu po kvalifikaci v Melbourne

Júki Cunoda byl jediným jezdcem týmu RB, který se v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie dostal do první desítky. Startovat bude z osmého místa. Jeho týmový kolega Daniel Ricciardo skončil v kvalifikaci až na místě osmnáctém. Pochvala Helmuta Marka tak směřovala pouze Cunodovi.

Poradce Red Bullu Helmut Marko poslal Júkimu Cunodovi pochvalu za jeho výkon v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie. Japonec bude v nedělním závodu na okruhu v Austrálii startovat z osmého místa. Cunoda se tak bude dělit o čtvrtou řadu s Georgem Russellem z Mercedesu.

„Opět se dostal do první desítky, to byl neuvěřitelný výkon, byl tam pořád, bez chyb,“ řekl Marko pro ServusTV. „Doufám, že se teď dostaneme na body, protože rychlost tam je. Bylo tomu tak už v prvních dvou závodech.  Navíc by to bylo skvělé, protože prvních pět týmů je tak silných, že když se vám podaří dostat se k nim blíž, je to neuvěřitelný úspěch.“

Cunodův týmový kolega Daniel Ricciardo prožil na svém domácím okruhu obtížnější den. Australan byl vyloučen na konci Q1 poté, co byl jeho nejrychlejší pokus vymazán kvůli porušení traťových limitů. Pole position na nedělní Velkou cenu Austrálie získal Max Verstappen ze sesterského Red Bullu, který si vyjel svou třetí pole position v sezóně a porazil Carlose Sainze z Ferrari.

„Na začátku kvalifikace bylo jeho auto ještě trochu moc nedotáčivé, ale nebyl to velký problém,“ řekl Marko k Verstappenovu pokusu. „Pomalu, ale jistě jsme posouvali limit a Max zajel další skvělé kolo. S pneumatikami si poradil tak, že v poslední jízdě bylo všechno v pořádku. Nečekali jsme to, ale jsme šťastní!“

Sdílejte na:
Zavřít