Marko: Pérezovo setrvání pro 2024 není stoprocentně jisté

Marko: Pérezovo setrvání pro 2024 není stoprocentně jisté

Poradce Red Bullu Dr. Helmut Marko prozradil, že není jisté setrvání Sergia Péreze i pro příští rok. O sedačce mexického pilota se začalo spekulovat kvůli poklesu jeho formy před letní přestávkou, kdy na svého týmového kolegu Maxe Verstappena ztratil 125 bodů.

Zatímco nizozemský pilot bude usilovat o rekordní deváté vítězství v řadě, Mexičan získal v předchozích osmi velkých cenách pouze čtyři pódiové umístění. Jeho největším problémem byly kvalifikace, kdy se pětkrát po sobě nedostal do Q3 (od VC Monaka po VC Velké Británie). V rozhovoru pro rakouský deník Kleine Zeitung však Dr. Helmut Marko popřel, že by bylo jisté Pérezovo setrvání pro příští sezónu.

„Nic není jisté na sto procent ve formuli 1, to prostě neexistuje. Vždy se vyskytnout situace závisející na výkonnosti, které jsou potřeba prodiskutovat. V Zandvoortu se na to podíváme a probereme, jak dál, pak budeme vědět více.”

Sergio Pérez se před letní přestávkou zlepšil, kdy se v Maďarsku a Belgii dostal na stupně vítězů. Mexičan má před posledními 10 závody v letošní sezóně náskok 40 bodů na třetího Fernanda Alonsa. Červení býci usilují o to, aby oba jeho jezdci poprvé skončili na prvním a druhém místě v Poháru jezdců.

„Naší největší výhodou je, že se pronásledovatelé neustále mění, což nás automaticky činí silnějšími a zvyšuje to šance i pro Checa (Péreze – pozn. red.),” uvedl dále Dr. Helmut Marko.

Tlak na sedačku Sergia Péreze se výrazně zvýšil poté, co se Daniel Ricciardo vrátil na startovní rošt do AlphaTauri. Australan potvrdil, že jeho návrat do juniorky Red Bullu byl proveden s úmyslem, aby získal hlavní sedačku u rudých býků, které se vzdal na konci sezóny 2018, když dal přednost Renaultu.

Dr. Helmut Marko podpořil další spekulace, když potvrdil, že se s australským pilotem setkal během letní přestávky: „Viděli jsme se, to je jasné, když přijel do Štýrského Hradce.” Kromě toho, že Daniel Ricciardo zapůsobil během testů v Silverstone, když si poprvé vyzkoušel letošní RB19, poradce Red Bullu dodal, že Australanova zpětná vazba bude mít zásadní význam pro směřování AlphaTauri při snaze se zlepšit a posunout se z posledního místa v Poháru konstruktérů.

„V AlphaTauri bude nasazen významný update a uvidíte, zda směr vylepšení je správný. Doufáme, že tomu tak bude a že brzy bude možné získat body. A jezdec jako Ricciardo vám v této situaci samozřejmě obrovsky pomůže, přesně vám řekne, co je dobré a které vylepšení jsou zbytečné,” dodal Dr. Helmut Marko.

Sdílejte na:
Zavřít