Logan Sargeant bude závodit za Williams i v roce 2024

Logan Sargeant bude závodit za Williams i v roce 2024

Startovní rošt pro sezónu 2024 je kompletní. Logan Sargeant prodloužil smlouvu s týmem Williams a za britský tým bude závodit i nadále. Jezdecká dvojice zůstává u Williamsu beze změny.

Logan Sargeant byl v letošní sezóně jeden ze tří nováčků a jeho výkony byly trochu jako na horské dráze. Na Velké ceně v Austinu získal i svůj první bod v královně motorsportu, a stal se tak po 30 letech prvním americkým závodníkem, který získal bod v F1.

V potvrzení, které Williams dnes vydal, stojí, že Sargeant „prokázal základní rychlost potřebnou pro výkony na nejvyšší úrovni a závod od závodu se zlepšoval“.

„Jsem nadšený, že budu v týmu Williams Racing pokračovat i v sezóně 2024,“ podělil se Logan po tomto oznámení o své dojmy.

„Dosud to byla s týmem neuvěřitelná cesta a jsem vděčný za příležitost dále se rozvíjet jako jezdec v tak talentované a oddané skupině. Máme vzrušující plány do budoucna a já se nemohu dočkat, až budu moci přispět v nadcházejícím roce k úspěchu týmu.“

Šéf stáje Williams, James Vowles, vysvětlil, proč se rozhodl ponechat Sargeanta v týmu i příští sezónu: „Jsem rád, že můžeme pokračovat v naší cestě s Loganem i v sezóně 2024. Logan prokázal obrovské schopnosti, zatímco byl pod tlakem světové scény, takže se do našeho týmu perfektně hodí.“

„Máme velkou důvěru v jeho schopnosti a věříme, že společně můžeme v nadcházející sezóně dosáhnout ještě větších úspěchů.“

Toto oznámení tak potvrdilo startovní rošt pro následující sezónu. Jedinou změnou oproti prvnímu závodu v Bahrajnu je Daniel Ricciardo, který v průběhu roku nahradil Nycka de Vriese. Jezdecká sestava je pro příští sezónu víceméně stejná jako ta letošní.

Sdílejte na:
Zavřít