Liam Lawson odhalil podporu od Daniela Ricciarda

Liam Lawson odhalil podporu od Daniela Ricciarda

Novozélanďan zaskakuje za zraněného Australana v AlphaTauri, kde si na nováčka v Holandsku vedl velmi dobře, když porazil Júkiho Cunodu. Liam Lawson odhalil, že od Daniela Ricciarda měl obrovskou podporu při svém debutu.

Liam Lawson byl povolán do AlphaTauri poté, co si Daniel Ricciardo během druhého volného tréninku na VC Holandska při havárii zlomil záprstní kůstku na levé ruce. Novozélanďan totiž bojuje o titul v japonských Super formulích, dostal šanci v královně motorsportu po boku Júkiho Cunody do doby, než Australan bude připraven opět závodit.

Na otázku, zda dostal nějaké rady od australského pilota, Lawson odpověděl: „Mluvili jsme spolu po oznámení. Byl ještě na trati a Daniel, jako úžasný chlapík, kterým je, mě nesmírně podpořil a nabídl mi jakoukoliv pomoc, kterou dokázal poskytnout. Takže je jasné, že tohle není cesta, kterou bych se rozhodl vstoupit do F1, není to něco, co chcete vidět – obzvlášť pro někoho, jako je Daniel. Ale jak jsem už řekl, šanci máte jen jednu a ta právě teď přišla.”

V F1 máte jen jednu šanci

Liam Lawson byl od svého odchodu z F2 do Japonska označován za budoucího jezdce AlphaTauri, vzhledem k jeho působivému představení v Super formulích. Ale poté, co Daniel Ricciardo nahradil Nycka de Vriese, se zdálo nepravděpodobné, že Lawson dostane šanci v F1, a i když si je vědom příležitosti, která se mu aktuálně naskytla, nenechá se pohltit budoucími možnostmi.

„Myslím, že kdykoliv dostanete šanci… tak máte pouze jednu šanci v F1 a pro mě, přišla právě teď. Určitě chápu její důležitost, ale není to něco, na co bych se snažil připravit na příští rok. Právě teď se soustředím na tento víkend (v Itálii – pozn. red.). Vím, jak je to důležité, ale tím to končí,” dodal Liam Lawson.

Sdílejte na:
Zavřít