Fan-store.cz

Leclerc: Verstappen mi uštědřil lekci, díky které jsem vyhrál

Leclerc: Verstappen mi uštědřil lekci, díky které jsem vyhrál

Hrdina Tifosi Charles Leclerc se po závodě nechal slyšet, že mu k vítězství pomohla lekce od Maxe Verstappena, kterou mu Nizozemec uštědřil letos v Rakousku.

V posledních kolech závodu během GP Rakouska přišel Leclerc o vítězství po souboji s Maxem Verstappenem, během kterého došlo ke kontaktu. Holanďan tehdy Leclerca vytlačil mimo trať. Manévr nebyl potrestán.

Leclerc pochopil, že může svou hranici posunout ještě o něco výš a v Monze této lekce využil. Nejdříve Hamiltona vytlačil v nájezdu do Variante della Roggia, poté jej blokoval v Curva Grande.

„Od Rakouska je jasné, že můžeme trošku posunout hranici toho, co je snesitelné během bránění a během předjíždění. Můžeme být agresivnější,“ uvedl vítěz posledních dvou Grand Prix.

„Věřím, že mi Rakousko pomohlo změnit přístup a také díky tomu jsem dnes vyhrál. Samozřejmě to bylo hodně na limitu, ale baví mě takhle závodit.“

Po manévru ve Variante della Roggia byli komisaři povinni incident prošetřit, nakonec se rozhodli vyvěsit Leclercovi černobílou vlajku. FIA tuto varovnou vlajku „oprášila“ a rozhodla se, že ji bude opět používat k varování jezdců, aby se příště v podobné situaci zachovali jinak.

„Do rádia mi řekli, že jsem dostal černobílou vlajku za změnu trajektorie monopostu během brždění. Abych byl upřímný, věděl jsem o něm, brzdil o něco dříve.“

„Pravděpodobně to bylo schválně, protože mě nechtěl předjet vnějškem. Měl jsem pocit, že jsem mu tam nechal místo. Neviděl jsem žádné záběry, ale jsem si jistý, že jsem mu místo nechal.“

Hamilton bezprostředně po závodě kritizoval ředitelství závodu, které podle něj není konzistentní.

„Žádali jsme o konzistentnost,“ stěžoval si po závodě pětinásobný šampion. „Je dané pravidlo a dnes nebylo dodrženo. Rozhodli se to dnes řešit jinak. Nevím proč. Asi dnes komisaři vykročili z postele špatnou nohou.“

Následně však Hamilton uznal, že reagoval v zápalu boje, Leclercovi pogratuloval a prozradil, že nebýt boje o titul mistra světa, byl by se s Monačanem srazil.

Sdílejte na: