Fan-store.cz

Kvůli boji o titul jsem se vyhnul kolizi, říká Hamilton

Kvůli boji o titul jsem se vyhnul kolizi, říká Hamilton

Lewis Hamilton se po včerejším závodě nechal slyšet, že kdyby nebojoval o mistrovský titul, on a Charles Leclerc by se v závodě srazili. Lídr šampionátu by se prý své pozice na trati nevzdal.

Lídr šampionátu Lewis Hamilton vyvíjel na Leclerca tlak přes 20 kol. Přesto se mu nepodařilo dostat se dopředu, 21letý Monačan své vedení v závodě urputně bránil.

Poprvé se Hamilton snažil dostat na vnější stranu v nájezdu do Variante della Roggia. Leclerc, který byl v tu chvíli ve výhodnější pozici, britského rivala zavřel a lehce jej vytlačil z tratě. Lídr šampionátu tak musel využít únikové zóny a na trať se vrátit až za šikanou.

Na otázku, zda by se zachoval podobně, pokud by mu nešlo o mistrovský titul, odpověděl Hamilton: „Neuhnul bych a srazili bychom se.“

Lewis Hamilton si na čele šampionátu vybudoval pohodlný náskok a jede si pro svůj šestý mistrovský titul. Přímého soupeře v boji o titul nemá, nejblíže je mu týmový kolega Valtteri Bottas, který na něj ztrácí 63 bodů.

Na trati se Leclerc bránil velmi tvrdě, dle šéfa Mercedesu Tota Wolffa byl manévr, kterým Hamiltona vyslal mimo trať, spíše za hranou pravidel. Monačan po závodě uvedl, že v Monze poprvé v životě myslel jen na vítězství.

Hamilton nejdříve uvedl, že se Leclerc choval na trati nebezpečně, po závodě ale uznal, že tato slova řekl v zápalu boje.

„Nemáme spolu žádný problém, nebudeme se hádat,“ uvedl pětinásobný šampion. „Jakmile jsem vylezl z auta, pogratuloval jsem mu. Myslím si, že je to jeden z jezdců, kteří své soupeře respektují.“

„Bylo to poprvé, kdy jsme my dva závodili kolo na kolo. Když narazíte na nového jezdce, musíte zjistit, jak se v daných situacích zachová. Možná se pak pokusíte přistupovat k těmhle manévrům jinak a příště odvedete lepší práci.“

Hamiltonův souboj s Leclercem mohl připomínat loňskou bitvu s Kimim Räikkönenem, která ale nakonec skončila pro finského závodníka porážkou. Brit nechce tyto dva souboje srovnávat.

„Na rovinkách nebyli (Ferrari) tak rychlí, nebo my jsme naopak nebyli tak pomalí,“ doplnil Hamilton.

„Možná si někdy v soukromí s Charlesem promluvím, ale není to nic vážného, pokračujeme dál. Těším se na další společné souboje.“

Sdílejte na: