Leclerc: Pochopili jsme problém a přišli jsme s opatřením

Leclerc: Pochopili jsme problém a přišli jsme s opatřením

Charles Leclerc prozradil, že Ferrari pochopilo problém s jeho pohonnou jednotkou a na Velkou cenu Španělska přišlo s opatřením, aby se neopakovala situace z Velké ceny Kanady. Leclerc dále naznačil, že v pozdější fázi sezóny nejspíš nasadí nové pohonné ústrojí.

Charles Leclerc a Carlos Sainz se snažili napravit nepovedenou kvalifikaci, kdy oba vypadli už v Q2. Jenže ve druhém kole Velké ceny Kanady Leclerca postihly problémy s pohonnou jednotkou a na rovinkách ztrácel až pět desetin času na kolo.

Jakmile trať oschla, tak se stal Monačan bezbranným proti útokům soupeřů a zamířil do boxů, aby proběhl kompletní restart pohonné jednotky a přezul na tvrdou směs pneumatik, čímž se propadl se na konec startovního pole. Leclerc nakonec ze závodu odstoupil ve 41. kole.

Vítěz šesti velkých cen prozradil, že od závodu na okruhu Gillese Villeneuvea Ferrari pochopilo a přišlo s opatřením, aby se tato situace neopakovala ve Velké ceně Španělska.

Leclerc v Barceloně odpověděl médiím na otázku, jestli už tým nalezl trvalé řešení po VC Kanady: „Ne, ale našli jsme řešení.“

„Nebudu zabíhat do detailů, o co přesně šlo, ale zjevně jsme na rovinkách ztráceli hodně času na kolo, což nás přimělo k odstoupení vozu. Bylo těžké to zvládnout, než jsme skutečně pochopili, co se pokazilo. Pochopili jsme to a opravili jsme to.“

Pilot Ferrari přiznal, že se v Maranellu soustředili na vyřešení nedostatečného tempa z VC Kanady před třemi navazujícími závodními víkendy.

„V posledních dnech, kdy jsme pochopili problém s motorem, jsme se zaměřili především na nedostatečný výkon v sobotu, což si myslím, že jsme opět nezvládli tak, jak jsme měli, a v autě bylo pravděpodobně více výkonu, proto věřím, že se v Barceloně vrátíme na naši úroveň.“

Leclerca trápily problémy s motorem v Miami a v Imole, proto Ferrari na monopostu s číslem 16 použilo tři ze čtyř povolených pohonných jednotek. Monacký jezdec popřel, že by se obával spolehlivosti svého pohonného ústrojí a naznačil, že v pozdější fázi sezóny bude muset nasadit nové motorové komponenty.

„Nemáme obavy. Samozřejmě, v poslední době došlo k několika změnám s motorem a vyhodnocujeme úplně všechno, ale zatím žádné obavy nemáme. Zatím si jen pohráváme s motory, které máme v zásobě, a pak uvidíme po tomto závodě. Myslím, že tento závod pro nás bude důležitý, abychom vše vyhodnotili, a pak se uvidí.“

Sdílejte na:
Zavřít