Leclerc: Víkend dopadl tragicky, ale není třeba se hroutit

Leclerc: Víkend dopadl tragicky, ale není třeba se hroutit

Charles Leclerc zdůraznil, že Ferrari musí zůstat klidné po neúspěšném závodě v Kanadě, kde oba vozy nedokončily. Sainz odstoupil, protože kvůli vlastní chybě boural a Leclerc kvůli závadě na motoru.

Leclerc dobře odstartoval z jedenáctého místa, kdy se dostal před Júkiho Cunodu a postoupil na bodované pozice, ale pak se ukázalo, že ho trápí závada na motoru. Monacký jezdec byl vysílačkou informován, že ho tento problém stojí na rovinkách přibližně půl vteřiny na kolo. Ferrari využilo safety car v polovině závodu, aby Leclerc mohl v boxech resetovat svůj vůz a rozhodlo se vsadit na zlepšující se podmínky na trati a přejít na pneumatiky do sucha. Tato volba se týmu velmi vymstila, protože přišla malá dešťová přeháňka a Leclerc se vrátil k přechodným pneumatikám, než dostal pokyn, aby zajel do boxů a odstoupil.

Upřímně řečeno, nemám moc co říct kromě toho, že nás problém s motorem stál všechno,“ spustil Leclerc.

Pak jsme se v jednu chvíli rozhodli, že zkusíme odjet nějakou část závodu na suchých pneumatikách, ale to nám absolutně nevyšlo. Museli jsme zkusit něco jiného než ostatní, s tím problémem ohledně motoru by nás stejně všichni předjeli.“

Leclerc zdůraznil, že tým by neměl upadat z výsledku víkendu do depresí.

„Stejně jako jsme nepřeháněli oslavy výhry v Monaku, tak bychom neměli přehánět ani tento víkend. Jsou to sice body, které nám mohou ke konci sezóny chybět, ale už s tím nic neuděláme,“ uzavírá Monačan.

Frederic Vasseur podpořil Leclercův postoj a zdůraznil nutnost zachovat klid a pokračovat v plánovaném vývoji. Podle něj je důležité zaměřit se na dlouhodobé cíle a nevzdávat se kvůli jednomu špatnému závodu.

Sdílejte na:
Zavřít