Leclerc již „tvrdě“ tlačí na inženýry

Leclerc již „tvrdě“ tlačí na inženýry

Charles Leclerc stanovil „dobrý výchozí bod“ při svém debutu za Ferrari a už teď „tvrdě“ tlačí na své inženýry, uvedl jeho nový šéf Mattia Binotto.

Charles Leclerc již po jedné sezóně ve Formuli 1, kdy jezdil za Sauber, podepsal u Ferrari a nahradil tak Kimiho Raikkonena.

Během jeho debutu za nový tým v Austrálii dojel na pátém místě, hned za čtyřnásobným mistrem světa a svým týmovým kolegou Sebastianem Vettelem. Leclerc ale dostal příkaz neútočit na týmového kolegu.

Na otázku, jak by zhodnotil Leclercův první víkend, Mattia Binotto uvedl: „Jsem rád, jsem rád, jelikož se chová jako týmový hráč.“

„Nejen jako jezdec, je velmi užitečný pro tým. Je velmi odhodlaný dělat věci nejlépe jak umí, tvrdě tlačí na inženýry, aby se sami zlepšovali a aby se snažili zlepšovat auto.

Kdybych měl posoudit celý jeho víkend, tak byl určitě velmi silný. Jeho kvalifikace nebyla perfektní, on sám si je toho vědom, ale myslím, že v Q1 a v Q2 jel dobře.

Možná Q3 nebyla perfektní, ale celkově můžeme mluvit o tom, že měl silný víkend. Jeho druhý stint byl totiž také skvělý.

Mám radost z toho, jak přistoupil k prvnímu víkendu a myslím, že je to dobrý výchozí bod.“

Dynamičnost mezi Leclercem a Vettelem hodně postav z prostředí Formule 1 vyhodnotilo jako hlavní příběh letošní sezóny.

Leclerc, který byl na lepší strategii než Vettel, by byl pravděpodobně schopný předjet svého týmového kolegu, čímž by jej porazil hned při první možné příležitosti. Ferrari si ale vybralo bezrizikovou strategii a zakázali tak Leclercovi pokusit se předjet svého týmového kolegu.

Vettel opět zopakoval jeho přesvědčení, že Leclerc na něj bude vyvíjet velký tlak a na otázku, jak by zhodnotil Leclercův a svůj debut za Ferrari v roce 2015 řekl: „Pro Charlese je to určitě splněný sen, stejné jako můj, jeho přestup ale samozřejmě přišel v úplně jiné části jeho kariéry.

Je to docela pěkné být tak mladý a připojit se k tak velkému týmu jako je tenhle.

Z toho co jsem viděl si myslím, že si vedl velmi dobře a určitě na mě bude celou sezónu vyvíjet velký tlak.

Jsem si toho vědom a myslím, že to bude velmi těsné.

Je velmi talentovaný. Chci potkat jeho rodiče a poblahopřát jim, že zplodili tak skvělého chlapce, který je navíc i rychlý.

Jsem si jistý, že letos mezi sebou budeme mít velmi těžké a těsné souboje. Hlavně ale doufám, že si spolu užijeme spoustu zábavy.“

Sdílejte na:
Zavřít